Tesla Plaid z piekielnie szybkim czasem na Laguna Seca. Zabrakło 0.6 s do McLarena Senny (wideo)

Jakiś czas temu, na amerykańskim torze wyścigowym Laguna Seca, można było zobaczyć zmodyfikowaną Teslę Model S, która poganiała najmocniejsze McLareny i Porsche.

Podejrzewano wtedy, że Tesla próbuje pobić rekordowy czas okrążenia toru dla auta produkcyjnego, który wynosi 1:27.6 i został ustanowiony za kierownicą McLarena Senna.

Nowa Tesla Model S Plaid to prawdziwy potwór. McLareny i Porsche zjada na śniadanie (wideo)

Teraz mamy już oficjalne potwierdzenie, że egzemplarz Tesli zmodyfikowany przez firmę Unplugged Performance, przejechał okrążenie Laguna Seca osiągając czas 1:28.2.

Tesla Model S Plaid Unplugged Performance
Tesla Model S Plaid Unplugged Performance

To rewelacyjny wynik, biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia z rodzinnym samochodem elektrycznym. Jest to też czas o 0,1 sekundy lepszy od Porsche 911 GT2 RS 991, czyli prawdziwego torowego zabijaki.

Wszystkie trzy wymienione wyżej czasy wykonał jeden kierowca – Randy Pobst, między innymi dziennikarz Motor Trend. Samochód zmodyfikowano pod względem aerodynamicznym oraz zawieszeniowym.

Hamownia nie była na to gotowa. 1020-konna Tesla Plaid prawie rozniosła ją w pył (wideo)

Co ciekawe, nie zastosowano redukcji masy, samochód ważył 2 200 kilogramów. Bazą była oczywiście wersja Plaid, której silniki elektryczne osiągają łącznie 1 020 koni mechanicznych.