Honda Prelude na autostradzie. Kierowca ciśnie na maxa, ile pojedzie 25-letni japoniec? (wideo)

Nie ma lepszego miejsca do testowania prędkości maksymalnych samochodów niż niemiecka autostrada. Szerokie i bardzo często puste drogi bez ograniczeń prędkości zachęcają kierowców do sprawdzania rzeczywistych możliwości pojazdów.

Zastanawiałeś się kiedyś, jak na takiej autostradzie spisze się 25-letnia Honda Prelude? Przypomnijmy, że pierwsze egzemplarze ostatniej piątej generacji Prelude zjeżdżały z taśm montażowych od 1996 roku do 2001 roku.

> Swoją Hondą chciał objechać Ferrari kolegi. Wstawił pod maskę silnik z Accorda (wideo)

Egzemplarz na załączonym materiale filmowym został wyposażony w silnik o pojemności 2.0 l SOHC i mocy 133 koni mechanicznych. Nie jest to kosmiczna wartość, tym bardziej że topowa wersja Prelude Type S generuje 220 koni mechanicznych z silnika o pojemności 2.2 l. Nie ulega jednak wątpliwości, że pomimo wielu lat eksploatacji Honda wciąż chętnie śmiga „z butem w podłodze” po autostradach. Kierowcy udało się wycisnąć 211 km/h.

Honda Prelude konkuruje z Toyotą Celicą i była oferowana 4-biegową przekładnią automatyczną oraz 5-stopniowym automatem.

> Wjechał swoją Hondą na świeżutki asfalt. Narobił strat na setki tysięcy złotych (wideo)

Istnieje możliwość, że za kilka lat dobrze utrzymany egzemplarz Prelude stanie się wartościowym klasykiem. Aktualnie podobne auto można nabyć za około 10 tysięcy złotych.