Gdyby powstał McLaren F1 Spider, mógłby dzisiaj kosztować 100 mln zł. Wiemy jak miał wyglądać

Najbardziej ekskluzywne marki motoryzacyjne na świecie, oprócz modeli dostępnych w regularnej ofercie, raz na jakiś czas wypuszczają swój flagowy samochód.

Mowa o autach takich jak na przykład Ferrari LaFerrari, McLaren P1 czy Porsche 918 Spyder. Te hypercary dostępne są dla bardzo ograniczonej grupy klientów i są obrzydliwie drogie.

McLaren F1 Spider
McLaren F1 Spider fot. LMM Design

Aston Martin jeszcze nie dostarczył żadnego auta klientom, a już pokazuje kolejną wersję Valkyrie

Coraz częściej producenci decydują się na wprowadzenie po czasie do obiegu dodatkowych egzemplarzy w wersji z otwartym dachem. Miało to miejsce chociażby w przypadku LaFerrari Aperta, a już niedługo zobaczymy wersję roadster Aston Martina Valkyrie.

Wiele aut sprzed lat oferowano tylko w wersji zamkniętej. Zastanawiałeś się kiedyś, jak mógłby wyglądać McLaren F1 bez dachu? Teraz już to wiemy.

Dzięki grafikom przedstawionym przez LMM Design możesz zobaczyć taką wizję. McLaren F1 w standardowej specyfikacji napędzany był 627-konnym silnikiem V12 o pojemności 6.1 litra. Pozwalał on na przyspieszenie do 100 km/h w 3,4 sekundy oraz rozpędzenie się do ponad 380 km/h. Wyobrażasz sobie taką prędkość bez dachu nad głową?

McLaren F1 Spider
McLaren F1 Spider fot. LMM Design

To najszybszy supersamochód McLarena bez dachu. 765LT Spider bez klimy w standardzie

Łącznie powstało 100 egzemplarzy McLarena F1, gdyby brytyjski producent zdecydował się na wypuszczenie wersji Spider, liczba sztuk mogłaby się powiększyć co najmniej o połowę. Obecnie ceny tych aut sięgają nawet 80 milionów złotych, odmiana bez dachu z pewnością wymagałaby jeszcze bardziej zasobnego portfela.