Seryjna moc to dla nich za mało. Mercedes C63 AMG i BMW M3 mają teraz po 700 KM (wideo)

BMW i Mercedes od dawna konkurują na wielu płaszczyznach. Jednym z ciekawszych pojedynków jest walka pomiędzy sportowymi modelami segmentu D.

Mowa oczywiście o BMW M3 i Mercedesie C63 AMG. Bardzo duża moc skryta w stosunkowo niewielkim nadwoziu daje frajdę wielu kierowcom od lat.

BMW M3 Touring (samoróbka) vs. Mercedes-AMG C63 S: które kombi szybsze na prostej?

Dziennikarze CarWow zestawili ze sobą dwa egzemplarze po tuningu, których moc silnika przedstawiana jest 3-cyfrową liczbą z cyfrą 7 z przodu.

BMW M3 F80
BMW M3 F80

Mercedes C63 AMG Black Series z 6.2 litrowym silnikiem V8 seryjnie produkował 517 koni mechanicznych i 620 niutonometrów. Właściciel egzemplarza widocznego na nagraniu sprawił, że teraz ma do dyspozycji aż 750 koni mechanicznych oraz 950 niutonometrów.

BMW M3 F80 po wyjechaniu z salonu oferuje kierowcy 450 koni mechanicznych w wersji Competition oraz 550 niutonometrów momentu obrotowego. Posiadacz zielonej sztuki zastosował kilka modyfikacji, dzięki którym jego auto osiąga 700 koni mechanicznych oraz 950 niutonometrów momentu obrotowego.

Cwaniaczek z Mercedesa-AMG C63 nie odmówił sobie spalenia gumy nawet na lawecie (wideo)

Oba samochody wyposażono między innymi we wtrysk metanolu oraz dodatkowe doładowanie silnika. Nadal są to auta tylnonapędowe, więc ruszenie z miejsca nie będzie wcale takie proste.