Novitec żegna Ferrari F8 Tributo w odpowiedni sposób. Powstanie tylko 15 sztuk N-Largo

Niemiecki tuner Novitec pochwalił się swoim projektem bazującym na wycofywanym właśnie z oferty Ferrari F8 Tributo. Na jego miejsce niedługo trafi nowy hybrydowy model 296 GTB. Novitec stworzy tylko 15 egzemplarzy Ferrari F8 N-Largo. Każdy z nich znalazł już swojego właściciela, więc nawet nie wchodź na konto aby sprawdzić czy Cię na nie stać.

Novitec Ferrari F8 N-Largo
Novitec Ferrari F8 N-Largo

3.9 litrowy silnik V8 z dwiema turbosprężarkami produkuje teraz aż 818 koni mechanicznych oraz ponad 900 niutonometrów momentu obrotowego. Hałas jaki generuje to zasługa autorskiego układu wydechowego Noviteca.

Nadwozie poszerzono aż o 13 centymetrów montując zupełnie nowy bodykit. Wykonany jest on naturalnie w całości z włókna węglowego. Tuner zadbał nawet o zaprojektowanie całkowicie nowych lusterek bocznych.

W tylnej części nadwozia uwagę zwraca karbonowa pokrywa silnika, która zastąpiła fabryczną szybę. Komora silnika jest podświetlana na czerwono, aby nawet po ciemku można było podziwiać 3.9 litrowe V8.

Novitec Ferrari F8 N-Largo
Novitec Ferrari F8 N-Largo

Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje poniżej 2,8 sekundy, natomiast prędkość maksymalna wynosi około 340 km/h. Stabilność podczas takiej jazdy zapewniają elementy testowane w tunelu aerodynamicznym.

Nadwozie obniżono sprężynami Noviteca. Czarne felgi wykonane przez markę Vossen dopełniają całości. Tuner nie podał kwoty, jaką należało wydać na każdy z 15 egzemplarzy.