Używając kierownicy z komputera jesteś w stanie odjechać Bentleyem Continentalem GT (wideo)

Już 27 czerwca odbędzie się popularny wśród większości fanów motoryzacji wyścig górski Pikes Peak Hill Climb. Widziałeś już zapewne samochód Tesli przygotowany do tego wydarzenia.

Teraz Bentley zaprezentował swoją odmianę Continentala GT, który weźmie udział w morderczej wspinaczce po 20 kilometrowej trasie zawierającej aż 156 zakrętów.

Nowa Tesla Model S Plaid to prawdziwy potwór. McLareny i Porsche zjada na śniadanie (wideo)

Co ciekawe, nad kierownicą do tego samochodu pracowała firma Fanatec. Jeśli grałeś kiedyś na symulatorze wyścigowym, to z pewnością kojarzysz tę nazwę.

Na kierownicy, oprócz mnóstwa przycisków, pokręteł i łopatek, znajdziesz też okrągły wyświetlacz. Pojawią Ci się tam informacje dotyczące telemetrii, parametrów samochodu oraz czasy uzyskiwane na torze.

Bentley Continental GT3 Pikes Peak Fanatec
Bentley Continental GT3 Pikes Peak Fanatec

Dokładnie taki sam model, jaki Bentley użyje podczas wyścigu, będzie dostępny w sklepie internetowym Fanateca. Kierownica będzie w pełni kompatybilna z hubami tego producenta.

Nie znamy jeszcze jej ceny, ale nie ma co się spodziewać okazji. Aktualnie za samo koło kierownicy Fanateca można zapłacić od około 300 do nawet 650 euro.

Facet wyjechał na miasto Bentleyem za 7 mln zł. Po 2 metrach przywalił w krawężnik (wideo)

Baza do której trzeba ją zamontować to kolejne 350 lub nawet 1500 euro w zależności od modelu. A nie dobraliśmy jeszcze nawet pedałów czy uchwytów do mocowania, tej klasy sprzętu nie można przymocować do biurka.