To AMG ma 5 silników o łącznej mocy 2 250 KM i kosztuje kilkanaście milionów złotych (wideo)

Po raz kolejny Mercedes-AMG podjął współpracę z firmą Cigarette Racing. Efektem tej kooperacji jest nowa łódź motorowa inspirowana najmocniejszym obecnie oferowanym modelem AMG.

Pomarańczowo-czarna motorówka wyposażona jest w aż pięć silników V8, każdy z nich ma pojemność 4,6 litra. Łącznie generują 2 250 koni mechanicznych, co pozwala na osiągnięcie prędkości 140 km/h.

Mercedes-AMG GT Black Series: „rundki w AMG” nabierają w tym przypadku nowego znaczenia, 730 KM i 325 km/h

To już trzynasta współpraca między tymi dwoma producentami. Cigarette 41’ Nighthawk AMG Black Series pokryty jest tym samym lakierem Magmabeam orange, który można zamówić podczas konfiguracji Mercedesa-AMG GT Black Series.

Mercedes-AMG GT Black Series Cigarette Racing Nighthawk
Mercedes-AMG GT Black Series Cigarette Racing Nighthawk

Na pokład zaprosisz wielu swoich znajomych. Oprócz dwóch rzędów foteli mają oni również do dyspozycji kanapę w tylnej części motorówki.

O przyjemne pływanie zadba specjalny zestaw głośników wyprodukowany przez firmę Audio Marine oraz rozbudowane oświetlenie nastrojowe.

Pierwszy poślizg Merca AMG go nie przestraszył. Drugi zweryfikował jego umiejętności (wideo)

Nie znamy oficjalnej ceny nowej motorówki, ale kwota, jaką trzeba było wydać na jedną z poprzednich wersji przekraczała 11 000 000 złotych.