Oto nowa Kia Sportage (2022). Koreańczycy pokazali oficjalne zdjęcia, jest przełom

Tak jak Koreańczycy zapowiadali na początku czerwca, dziś oficjalnie zadebiutowała zupełnie nowa Kia Sportage. Niestety nie otrzymaliśmy jeszcze informacji dotyczącej wersji napędowych. Pewne jest, że będzie oferowana przynajmniej jedna wersja hybrydowa typu plug-in o mocy nawet około 300 koni mechanicznych. Nasze źródła przewidują także debiut wariantu całkowicie elektrycznego w 2023 roku z zasięgiem przekraczającym 500 kilometrów.

Jak łatwo zauważyć, wygląd nawiązuje do tego z modelu EV6. Jest to nowa filozofia stylistyczna nazwana „Opposites United”.

Właśnie tak może wyglądać nowa Kia Sportage. Azjaci pokazują jak tworzy się rendery (wideo)

Kia Sportage 2022
Kia Sportage 2022 wnętrze

Na zewnątrz uwagę zwracają pionowe zakrzywione lampy LED przechodzące z dołu zderzaka aż do połowy błotnika. Auto jest narysowane dużo prościej niż obecnie sprzedawana generacja Sportage, która charakteryzuje się dosyć obłymi kształtami.

Duża rewolucja zadziała się również wewnątrz. Mamy tutaj ogromny podwójny ekran łączący w sobie wirtualne wskaźniki oraz multimedia. Dwukolorowa tapicerka skórzana zdecydowanie rozświetla kabinę. Producent będzie oferował kilka żywych kolorów tapicerki.

Kia Sportage 2022
Kia Sportage 2022 bok

To będzie hit! 8 czerwca zadebiutuje nowa Kia Sportage (2022). Wnętrze jak w Mercedesie

Pełna informacja prasowa pojawi się dopiero za jakiś czas. Nie znamy dokładnej daty, wiemy tylko że będzie to jeszcze w tym roku. Wtedy poznamy dostępne opcje napędowe oraz oczywiście cennik.