Najszybszy SUV na świecie jest jeszcze szybszy. Elmerhaus wycisnęło z niego 780 KM (wideo)

Nie tak dawno temu Lamborghini chwaliło się swoim rekordowym przejazdem po zamarzniętym jeziorze. Dał on Urusowi tytuł najszybszego SUVa na świecie.

Nie oznacza to oczywiście, że tylko na takiej nawierzchni Urus radzi sobie świetnie. Autostrady to kolejne z jego ulubionych podwórek, na których bardzo chętnie rozwija skrzydła.

Lamborghini Urus znowu najlepsze! Kolejny rekord włoskiego SUVa za 1,3 mln zł (wideo)

650 koni mechanicznych i 850 niutonometrów produkowanych przez 4.0 litrowy silnik V8 bez problemu rozpędzają rodzinnego SUVa do prędkości przekraczającej 300 km/h mijając po drodze liczbę 100 km/h po zaledwie 3,6 sekundy.

Niektórzy uznają taką moc za niewystarczającą i szukają sposobu na jej zwiększenie. Tak jak w egzemplarzu widocznym na załączonym materiale wideo. Dzięki firmie Elmerhaus ma on aż 780 koni mechanicznych i naturalnie jest jeszcze szybszy.

Przeskoczył nad swoim Lamborghini drugim Lambo. Urus należy do mojej żony (wideo)

Akurat na nagraniu nie udało się osiągnąć imponującej prędkości maksymalnej przekraczającej 300 km/h, ale sposób w jaki to auto przyspiesza w niemal każdym zakresie prędkościomierza robi ogromne wrażenie.

Przypominamy, że jest to ważący ponad 2200 kilogramów SUV, do którego z powodzeniem zapakujesz żonę, dwójkę dzieci oraz sporo bagażu.