Novitec wzmocnił Urusa Performante. SUV Lamborghini ma ponad 1000 Nm

Oferty firm zajmujących się tuningiem poszerzają się wraz z pojawianiem się kolejnych modeli na rynku. Niemiecka marka Novitec właśnie zaprezentowała zestaw, który ma poprawić najnowszą wersję SUV-a Lamborghini.

Urus Performante nie jest najświeższą nowością, gdyż nie jest dostępny w sprzedaży od wczoraj. Jego debiut odbył się już jakiś czas temu, a dokładnie w sierpniu 2022 roku.

Niemiecki tuner potrzebował więc dość dużo czasu, aby przygotować pełny pakiet. Novitec Esteso, bo taką nosi on nazwę, to nie tylko zmieniona stylistyka, ale również właściwości jezdne.

Lamborghini Urus Performante na sterydach

Od razu rzucają się w oczy nowe poszerzenia nadkoli, które oczywiście wykonano z włókna węglowego. Pod nimi udało się zmieścić felgi w rozmiarze 23 cali z nowym wzornictwem NL5.

Lamborghini Urus Performante Novitec Esteso
Lamborghini Urus Performante Novitec Esteso

Przedni zderzak wzbogacił się o karbonową dokładkę i kilka poprzeczek wykonanych z tego samego materiału. Z tyłu natomiast zawitał potężny dyfuzor, który skrywa końcówki nowego układu wydechowego.

Ciekawostką jest również stworzona całkowicie z włókna węglowego maska. Posiada ona otwory, które skutecznie usuwają gorące powietrze z komory silnika podczas jazdy.

Jest to przydatne, gdyż 4.0 litrowy motor V8 nie generuje już „tylko” 666 koni mechanicznych. Tunerowi udało się wycisnąć z tej jednostki znacznie więcej.

Lamborghini Urus Performante Novitec Esteso
Dodatkowe spojlery i pokaźne końcówki układu wydechowego robią wrażenie

Podwójnie turbodoładowany silnik dostarcza teraz na wszystkie cztery koła moc 782 koni mechanicznych oraz 1 032 niutonometry momentu obrotowego. Wpłynęło to oczywiście na poprawę osiągów.

Przyspieszenie od 0 do 100 km/h nie trwa teraz 3,3 sekundy, a zaledwie 3,1 sekundy. Prędkość maksymalna zwiększyła się natomiast z 306 do 311 km/h.

Novitec oferuje również opcję personalizacji wnętrza. W tym przypadku jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia klienta, który dowolnie może dobrać kolorystykę elementów.

Lamborghini Urus Performante Novitec Esteso
Paleta dostępnych kolorów nie ma ograniczeń

Tuner niestety nie pochwalił się kwotą, jaką należy wydać na modyfikacje. Sam zakup seryjnego Lamborghini Urusa Performante wiąże się natomiast z wydatkiem około 1 500 000 złotych.

Źródło: Novitec, motofilm.pl