Mercedes upraszcza gamę. Nowy model na horyzoncie, zastąpi Klasę C oraz Klasę E (wideo)

Pamiętasz, kiedy Mercedes kilka lat temu wprowadzał nowe nazewnictwo swoich uterenowionych modeli? GLA, GLB, GLC, GLE i GLS trochę namieszały w głowach klientów. Teraz, kiedy jesteśmy już do tego przyzwyczajeni, na horyzoncie pojawia się kolejny skrót do zapamiętania.

Po wcześniejszych plotkach dotyczących zaprzestania produkcji wariantów coupe oraz cabrio Klasy C oraz E mamy dobre informacje. Fotografowie przyłapali zamaskowane egzemplarze nowego cabrioletu marki ze Stuttgartu.

Ceny nowego Mercedesa Klasy S (2021): pakiet (!) za ponad 160 tysięcy, uchwyt na proporzec dyplomatyczny za ponad 5 tysięcy

Początkowo sądzono, że jest to Klasa C, ale teraz wiemy już nieco więcej. Powstanie zupełnie nowy 2-drzwiowy model, który ma zastąpić zarówno Klasę E jak i C.

Nowy Mercedes Klasy CLE zbudowany będzie na modułowej płycie podłogowej MRA-2 wykorzystanej do stworzenia Klasy S oraz C. Jego premiery możemy się spodziewać w przyszłym roku, a pierwsze egzemplarze trafią do klientów w 2023 roku.

Nowy Mercedes Klasy C (2022) oficjalnie. Przeżyjesz szok, jak poznasz biedną ofertę silnikową

Mercedes CLE będzie dostępny zarówno w wersji coupe jak i cabrio. Nie ma też żadnych przeciwskazań aby pojawiły się mocne wersje przygotowane przez Mercedesa-AMG.