Chciałeś Mercedesa-AMG GLB 45? Teraz to możliwe dzięki tunerowi Vath Motorentechnik

Niemiecki tuner specjalizujący się w Mercedesach, Väth, postanowił wypełnić lukę modelową stworzoną przez producenta ze Stuttgartu.

Aktualnie najmocniejszą odmianą SUVa GLB jest wariant AMG 35. Pod jego maską znajdziesz 2.0 litrowy silnik 4-cylindrowy generujący 306 koni mechanicznych, 400 niutonometrów i oferujący przyspieszenie do 100 km/h w czasie 5,3 sekundy.

Mercedes-AMG GLB 45 (2021): oficjalne szkice patentowe wyciekły do Internetu

W ofercie zabrakło mocniejszego wariantu AMG 45, który mógłby dać kierowcy aż 387 koni mechanicznych. Najwidoczniej Mercedes stwierdził, że nie znajdzie odpowiedniej liczby klientów na tak specyficzny samochód.

Sprawy w swoje ręce wziął więc tuner Väth. Zabrano GLB 35 AMG na warsztat, gdzie zamontowano mu 21-calowe felgi, obniżono zawieszenie i zmieniono kolor nadwozia.

Vath Mercedes-AMG GLB 35
Vath Mercedes-AMG GLB 35

Aby dopełnić dzieła, modyfikacje zaszły również pod maską. Przeprogramowano sterownik silnika oraz skrzyni biegów, a także zamontowano sportowe filtry powietrza i nowy końcowy układ wydechowy.

Mercedes-AMG GT 4-door Coupe (2022). Model po liftingu oferuje trzy miejsca na tylnej kanapie

Rezultatem tych zmian jest wzrost mocy do 390 koni mechanicznych oraz momentu obrotowego do 500 niutonometrów. Auto bez problemu przyspiesza do 100 km/h w czasie poniżej 5 sekund.