Chciałeś Mercedesa-AMG GLB 45? Teraz to możliwe dzięki tunerowi Vath Motorentechnik

Niemiecki tuner specjalizujący się w Mercedesach, Väth, postanowił wypełnić lukę modelową stworzoną przez producenta ze Stuttgartu. Aktualnie najmocniejszą odmianą SUVa GLB jest wariant AMG 35. Pod jego maską znajdziesz 2.0 litrowy silnik 4-cylindrowy generujący 306 koni mechanicznych, 400 niutonometrów i oferujący przyspieszenie do 100 km/h w czasie 5,3 sekundy.

W ofercie zabrakło mocniejszego wariantu AMG 45, który mógłby dać kierowcy aż 387 koni mechanicznych. Najwidoczniej Mercedes stwierdził, że nie znajdzie odpowiedniej liczby klientów na tak specyficzny samochód.

Sprawy w swoje ręce wziął więc tuner Väth. Zabrano GLB 35 AMG na warsztat, gdzie zamontowano mu 21-calowe felgi, obniżono zawieszenie i zmieniono kolor nadwozia.

Vath Mercedes-AMG GLB 35
Vath Mercedes-AMG GLB 35

Aby dopełnić dzieła, modyfikacje zaszły również pod maską. Przeprogramowano sterownik silnika oraz skrzyni biegów, a także zamontowano sportowe filtry powietrza i nowy końcowy układ wydechowy.

Rezultatem tych zmian jest wzrost mocy do 390 koni mechanicznych oraz momentu obrotowego do 500 niutonometrów. Auto bez problemu przyspiesza do 100 km/h w czasie poniżej 5 sekund.