Lamborghini chce robić samochody elektryczne. Cztery modele na horyzoncie Sant’Agata (wideo)

Stephan Winkelmann, prezydent i prezes marki Lamborghini, przeprowadził dzisiaj konferencję, na której przedstawił plany marki na najbliższe kilka lat.

Jak każdy producent, również Lamborghini musi stawić czoła restrykcjom i normom, które będą musiały być spełniane przez nowe samochody.

Nie zdążyłeś zamówić Lamborghini Sian? Może jednak jeszcze nie wszystko stracone

Aby móc tworzyć jeszcze szybsze i bardziej ekologiczne auta, do końca 2024 roku wszystkie modele Lamborghini obecne w ofercie będą posiadały napęd hybrydowy.

Dzięki temu, Lamborghini planuje, że do 2025 roku będzie w stanie ograniczyć emisję dwutlenku węgla aż o 50%. I nie chodzi tu tylko o samochody. Już od 2015 roku cała fabryka zasilana jest z energii odnawialnych.

Włoski producent oczywiście planuje również wprowadzenie do oferty w pełni elektrycznego modelu. Stanie się to w drugiej połowie dekady, czyli najwcześniej w roku 2025.

Lamborghini Sian Roadster oficjalnie: wygląda kosmicznie, ale przyspiesza gorzej od seryjnego Porsche 911

Przez najbliższe 4 lata firma zamierza zainwestować aż 1.5 miliarda euro na rozwój w kierunku elektromobilności i tworzenia hybrydowych wersji aktualnie oferowanych modeli: Urusa, Huracana i Aventadora.