1300 Nm sprawi, że nie odczujesz zakrętów. Bentley Bentayga S (2021) oficjalnie

Bentley przygotował coś dla tych, dla których standardowa Bentayga jest zbyt spokojna, a Bentayga Speed już z kolei zbyt szalona.

Bentley Bentayga S to kompromis między komfortem a osiągami. Pod maskę trafił tu 4.0 litrowy silnik V8 z dwiema turbosprężarkami, który oferuje 540 koni mechanicznych oraz 770 niutonometrów momentu obrotowego.

Bentley Bentayga Speed po liftingu (2021): tak dobrych hamulców w Bentleyu jeszcze nie było

Przyspieszenie do 100 km/h zajmuje 4,5 sekundy, natomiast maksymalna prędkość wynosi 290 km/h. Nie to jednak jest tutaj najważniejsze, Bentley chwali się genialnym prowadzeniem dzięki specjalnemu systemowi Dynamic Ride.

Bentley Bentayga S 2021
Bentley Bentayga S 2021

Korzysta on z 48-woltowego systemu elektrycznego, który stabilizuje kabinę podczas pokonywania zakrętów. W przeciągu 0,3 sekundy jest on w stanie wygenerować siłę 1300 niutonometrów aby zniwelować przechyły boczne.

W standardzie otrzymujemy też tryb jazdy Sport, który usztywnia układ kierowniczy, utwardza zawieszenie i poprawia reakcję pedału gazu. Mamy też nowy, głośniejszy niż w standardowym modelu układ wydechowy.

Bentley Bentayga S 2021
Bentley Bentayga S 2021

Ponad 1000 Nm w SUVie od Mansory. Nowy Bentley Bentayga wygląda o niebo lepiej

Z zewnątrz rozpoznasz Bentaygę S po wielu czarnych elementach nadwozia, a także przyciemnionych kloszach lamp. Do tego na pewno nie przeoczysz dużego spoilera na klapie bagażnika, owalnych końcówek wydechu oraz odpowiednich emblematów.