15-letni Mercedes Klasy S w dieslu z przebiegiem 190 tys. km i v-max na autostradzie (wideo)

Jeśli jesteś ciekawy jak zachowuje się 15-letni egzemplarz Mercedesa Klasy S (W221) na autostradzie, który przez cały okres eksploatacji przejechał prawie 190 tysięcy kilometrów, rozsiądź się wygodnie w fotelu.

W tym materiale filmowym kierowca zabrał starą „eSkę” na przejażdżkę po niemieckich autostradach bez ograniczeń prędkości, dzięki czemu udało się sprawdzić prędkość maksymalną.

> Ten stary Mercedes 124 ma więcej mocy niż RS7: nikt ci nie podskoczy, niczego nie musisz udowadniać (wideo)

Ten konkretny egzemplarz Mercedesa Klasy S chowa pod maską silnik V6 o pojemności 3.0 l i mocy 238 koni mechanicznych oraz 540 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Mercedes S320 CDI bez najmniejszego wysiłku pożera kilometry na autostradzie, podczas gdy kierowca jest dosłownie skąpany w luksusie, jakiego można odczekiwać od flagowca.

> Mercedes Klasy S W223 (2021) oficjalnie: lista zmian, zdjęcia oraz dane techniczne

Według danych zmierzonych przez testera 15-letniego Mercedesa, Klasa S przyspiesza do pierwszej setki w czasie 8,45 sekundy. To o prawie sekundę wolniej w porównaniu do oficjalnych danych podawanych przez producenta. S320 CDI z 2006 roku wciąż jednak osiąga prędkość maksymalną 250 km/h i nie wymaga od kierowcy specjalnego opanowania.

> Pędził 244 km/h na ograniczeniu do 80 km/h: kierowcy Mercedesa Klasy E grozi nawet więzienie

Jeśli jesteś na tyle odważny, żeby kupić W221, z pewnością nie będziesz zawiedziony komfortem, osiągami czy właściwościami jezdnymi. Bardziej problematyczna jest elektronika, która w tym modelu lubi po latach zaprotestować.