Dacia Bigster (2021): jest większa od Dustera i ma nowe logo marki Dacia

Do 2025 roku Dacia zamierza wprowadzić do oferty trzy nowe modele. Jednym z nich jest zupełnie nowy SUV, którzy będzie większy i droższy od popularnego na polskich drogach Dustera.

Dacia Bigster: koncept (bok)
Dacia Bigster: koncept (bok)

Rumuński producent opublikował zdjęcia koncepcyjnego modelu Bigster, który jest zwiastunem nadchodzącej wersji produkcyjnej. SUV mierzy 4,6 metra długości, czyli o 28 centymetrów więcej niż Duster. Został zaprojektowany z myślą o wykorzystaniu napędu hybrydowego, jak i alternatywnego (LPG, CNG). Kabina ma pomieścić nawet do siedmiu dorosłych pasażerów, co jest logicznym posunięciem biorąc pod uwagę plany usunięcia z oferty modelu Lodgy.

Grupa Renault zamierza zacieśnić więź między Dacią i Ładą i obniżyć koszty produkcji, dlatego podobny model będzie oferowany pod marką Łada. Dacia ma być w założeniu bardziej prestiżowym modelem w koncernie, natomiast Łada „szorstkim i solidnym” (tak jak na przykład Volkswagen i Skoda).

Nowe logo Dacia (2021)
Nowe logo Dacia (2021)

Dacia przy okazji prezentacji prototypu pokazała zupełnie nowego logo (na zdjęciu powyżej). Ma ono bardziej nowoczesny kształt, który został opracowany przez Alejandro Mesonero. Ten sam projektant stworzył logo dla marki CUPRA przed odejściem z pracy w Seacie.

Dacia Bigster: koncept (tył)
Dacia Bigster: koncept (tył)