SUV Ferrari: premiera modelu Purosangue w 2021 roku, prototyp już na drogach (wideo)

To już oficjalna informacja. W 2021 roku Ferrari zaprezentuje swojego pierwszego w historii SUV-a o nazwie Purosangue. Ferrari Purosangue zostało właśnie po raz pierwszy przyłapane na drogach publicznych, naturalnie w bardzo zaawansowanym kamuflażu. W polskich salonach sprzedaży najbardziej praktyczny model Ferrari pojawi się w pierwszym kwartale 2022 roku.

Wprowadzenie SUV-a Purosangue ma na celu walkę z Lamborghini Urus. Ferrari Purosangue powstanie na elastycznej platformie włoskiej marki, która może pomieścić silniki V6, V8 oraz V12 z technologią hybrydową lub bez niej. Płyta podłogowa obsługuje zarówno napęd na tylne koła, jak i na wszystkie cztery koła. Na jej podstawie można budować modele z dwoma lub czterema siedzeniami.

> Lamborghini Urus vs. Rolls Royce Wraith: dwa inne światy, ale oba są kierowane do najbogatszych

Ferrari Purosangue pomieści w kabinie do czterech dorosłych pasażerów. SUV zostanie wyposażony m.in. w regulowane zawieszenie oraz system umożliwiający jazdę w terenie.

Najbardziej użyteczne Ferrari ma być ogromnym sukcesem sprzedażowym, który pomoże zwiększyć udział marki na rynku i zwiększyć przychody. Pieniądze z pierwszego w historii SUV-a zostaną przeznaczone na rozwój nowych supersamochodów i pomogą w walce o tytuł mistrzowski zespołowi Formuły 1. Jeśli nie obserwujesz F1 to zaskoczeniem będzie dla Ciebie informacja, że sezon 2020 jest dla Ferrari kompletnie nieudany.