Lamborghini Urus vs. Rolls Royce Wraith: dwa inne światy, ale oba są kierowane do najbogatszych

Wyścigi tzw. „drag race” polegają na tym, że obok siebie stoją najczęściej podobne pod wieloma względami modele. Jednak nie tym razem. Luksusowe coupe – Rolls Royce Wraith – podejmuje rękawice z superszybkim SUV-em ze stajni Lamborghini – Urusem.

Lamborghini Urus nie raz pokazało, że nie straszne są mu samochody pokroju Audi RS6 Avant, BMW M8 Competition czy Aston Martina DBX. Czy włoski SUV równie szybko poradzi sobie z Wraithem?

Przypomnijmy, że pod maską Rolls Royce’a zainstalowano królewski silnik V12 o pojemności 6,6 l i mocy 633 koni mechanicznych oraz 820 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

> „Walka o tron” starych V12-ek: Maybach 62 vs. BMW 760Li, który wygra pojedynek drag race?

Lamborghini zostało nieco wzmocnione przez firmę Hennessey. Model po przeróbkach generuje 750 koni mechanicznych, co oznacza wzrost o 100 koni mechanicznych względem wersji seryjnej. Warto dodać, że Wraith jest o ponad 200 kilogramów cięższy od Urusa.

Na papierze wynik jest oczywisty – lżejsze i mocniejsze Lamborghini powinno gładko poradzić sobie z Rolls Royce’m. Żaden z inżynierowi RR nie zakładał jednak, że Wraith będzie wykorzystywany do pojedynków drag race, dlatego porażka brytyjskiego jachtu nie powinna nikogo dziwić, ani tym bardziej smucić. Ciekawe jednak, czy „seria” Lambo równie dobrze poradziłaby sobie z brytyjskim coupe.