Tesla Model 3 po tuningu Startech: samochód elektryczny w Polsce wyceniony od 195 490 złotych

Firmy tuningowe coraz częściej decydują się na modyfikacje samochodów elektrycznych. Modele z jednostkami elektrycznymi są coraz popularniejsze na całym świecie, dlatego propozycje tunerów nie powinny nikogo dziwić. W ciągu ostatnich kilku miesięcy zadebiutowało wiele nowych samochodów elektrycznych, w tym Audi E-Tron, Jaguar I-Pace czy Mercedes EQC. Nawet Tesla w ostatnich dniach udostępniła oficjalny polski cennik swoich samochodów.

Tesla Model 3 to najtańsza Tesla w ofercie. Wyceniony na niecałe 200 tysięcy złotych Model 3 (od 195 490 złotych) jest napędzany wyłącznie na tylną oś i przejedzie maksymalnie 409 kilometrów na jednym ładowaniu według standardów WLTP. Auto elektryczne przyspiesza do pierwszej setki w 5,6 sekundy oraz osiąga prędkość maksymalną 200 km/h.

> Tesla Model 3 vs. 1100-konny Jeep Trackhawk: po kilkudziesięciu metrach przebieg wyścigu zmienił się drastycznie

Tesla Model 3 Startech
Tesla Model 3 Startech
Tesla Model 3 Startech
Tesla Model 3 Startech
Tesla Model 3 Startech
Tesla Model 3 Startech
Tesla Model 3 Startech
Tesla Model 3 Startech

Firma Startech najwyraźniej uznała, że osiągi modelu są wystarczające dla większości właścicieli Modelu 3, dlatego inżynierowie skupili się głównie na modernizacjach stylistycznych. Pakiet tuningowy składa się z nowych zderzaków, progów bocznych, dyfuzora oraz spojlera. Tesla Model 3 od Startech stoi również na nowych kołach i ma nowe sprężyny, które minimalnie zmniejszają odległość do podłoża.

Ile kosztuje tuning Tesli Model 3?

Startech życzy sobie 6500 euro za wszystkie podane modyfikacje. Według średniego kursu walut mówimy o kwocie około 29-30 tysięcy złotych. Z nowym egzemplarzem powinniśmy się więc zamknąć w kwocie 230 tysięcy złotych.