Tesla Model 3 vs. 1100-konny Jeep Trackhawk: po kilkudziesięciu metrach przebieg wyścigu zmienił się drastycznie

Jeep Grand Cherokee Trackhawk jest jednym z najszybszych SUV-ów na świecie. Jak bardzo szybki jest ten model mogliście zobaczyć przy okazji pojedynku z Lamborghini Urus – odsyłamy tych, którzy nie widzieli. Seryjnie amerykański model chowa pod maską silnik V8 o pojemności 6,2 l i mocy 707 koni mechanicznych, który pozwala na sprint od 0 km/h do 100 km/h w czasie zaledwie 3,5 sekundy. Egzemplarz na załączonym materiale został jednak poważnie zmodyfikowany i generuje aż 1100 koni mechanicznych.

Czy Jeep o mocy większej niż dysponuje Bugatti Veyron jest w stanie pokonać samochód elektryczny? Żeby nie było tak łatwo, Trackhawk stanął naprzeciw Tesli Model 3 Performance, która według oficjalnych danych producenta przyspiesza do pierwszej setki w 3,2 sekundy.

Jeep Grand Cherokee Trackhawk vs. Tesla Model 3 Performance – przebieg wyścigu

Pomimo ogromnej mocy Trackhawka, Model 3 zdecydowanie pokonuje go na starcie. Przez kilkadziesiąt metrów Tesla utrzymywała prowadzenie, ale Trackhawk po osiągnięciu około 100 km/h momentalnie wyrwał do przodu. Jeep Trackhawk wygrał ten pojedynek ale nie zapominajmy, że Tesla ma w swojej ofercie jeszcze mocniejszy model w formie SUV-a. Mamy na myśli Model X Performance (2,6 sekundy do pierwszej setki), który mógłby zmienić scenariusz tego dragu.