Lamborghini Essenza SCV12 o mocy 830 koni mechanicznych oficjalnie: miejsce parkingowe gratis

Lamborghini oficjalnie zaprezentowało model Essenza SCV12 – nowego hypercara, który powstanie tylko w 40 egzemplarzach. Lamborghini Essenza SCV12 jest wyposażony w najmocniejszy wolnossący silnik V12 (6,5 l), jaki włoska firma kiedykolwiek zbudowała. Motor generuje 830 koni mechanicznych i całą moc przekazuje za pośrednictwem 6-biegowej przekładni X-Trac na tylne koła. Układ wydechowy dostarczyła firma Capristo.

Lamborghini Essenza SCV12 nie dysponuje klatką bezpieczeństwa, ponieważ zastosowano monocoque wykonany z włókna węglowego. Lamborghini chwali się, że docisk modelu do jezdni przy prędkości 250 km/h wynosi 1200 kilogramów. To więcej niż w samochodach GT3.

Lamborghini Essenza SCV12
Lamborghini Essenza SCV12
Lamborghini Essenza SCV12
Lamborghini Essenza SCV12
Lamborghini Essenza SCV12
Lamborghini Essenza SCV12

Jest regulowany tylny spojler, wlot powietrza na dachu, szerokie progi oraz ogromny dyfuzor. Całość stoi na kołach z magnezu o rozmiarach 19-cali z przodu i 20-cali z tyłu. Hamulce opracowała firma Brembo.

> Lamborghini Sian Roadster oficjalnie: wygląda kosmicznie, ale przyspiesza gorzej od seryjnego Porsche 911

Lamborghini Essenza SCV12 dostępne jest w czterech kolorach nadwozia (Verde Silvans, Grigio Linx, Nero Aldebaran Gloss i Arancio California), natomiast wewnątrz znajdziemy kierownicę inspirowaną bolidami F1, karbonowe fotele kubełkowe i elementy pokryte alkantarą.

Lamborghini Essenza SCV12
Lamborghini Essenza SCV12 – wnętrze

Powstanie tylko 40 egzemplarzy Lamborghini Essenza SCV12. Każdy z właścicieli otrzyma opiekę serwisową podczas specjalnych serii wyścigowych oraz… bezpłatne miejsce parkingowe w nowym i strzeżonym budynku zbudowanym przez Lamborghini w Sant’Agata Bolognese, który jest wyposażony w kamery umożliwiające podgląd samochodu 24 godziny na dobę poprzez specjalną aplikację na smartfona.