Nowe BMW serii 5 po faceliftingu zadebiutuje jeszcze w 2020 roku

Siódma generacja BMW serii 5 została zaprezentowana pod koniec 2016 roku i weszła do sprzedaży na początku 2017 roku. Nadchodzi odpowiedni czas, aby Bawarczycy zaprezentowali odświeżony model serii 5, który będzie mógł mierzyć się z niedawno odsłoniętym Mercedesem Klasy E 2021 oraz nowym Audi A6. Tak ma się stać jeszcze w tym roku.

Szpiedzy motoryzacyjni serwisu Motor1.com przyłapali prototypowy egzemplarz nowego BMW serii 5. Prototyp został wyposażony w pakiet M Sport, który łatwo odróżnić m.in. po większych wlotach powietrza w przednim zderzaku. Po zdjęciach możemy stwierdzić, że nowa seria 5 otrzyma nowe reflektory oraz tylne światła. Kierunkowskazy zostały przeniesione z góry na dół reflektorów, podobnie jak w przypadku nowej serii 3.

Nowe BMW serii 5 2021 - szpiegowskie
Nowe BMW serii 5 2021 – fot: Motor1.com

Nowe BMW serii 5 na pewno otrzyma jeszcze szereg innych zmian kosmetycznych, ale kamuflaż skutecznie zakrywa modyfikacje. Inżynierowie BMW na pewno nie powiększą grilla, tak jak to zrobili w BMW serii 7 czy BMW X7. Na takie zmiany w serii 5 poczekamy jeszcze kilka lat, aż do debiutu zupełnie nowej generacji modelu. Poza tym nowe BMW 5 zostanie wyposażone w szereg nowoczesnej technologii, która do tej pory nie była dostępna w tym modelu.

Nowe BMW serii 5 2021 będzie dostępne jako samochód hybrydowy typu plug-in

Zgodnie z ostatnim trendem nowe BMW serii 5 2021 będzie oferowane z konfiguracją hybrydową typu plug-in. Taki wariant zostanie nazwany najprawdopodobniej 545e i otrzyma sześciocylindrowy silnik o pojemności 3.0 połączony z jednostką elektryczną. BMW 545e 2021 powinno przyspieszać do pierwszej setki w mniej niż 5 sekund.

Źródło: Motor1