Nowy Mercedes Klasy E All-Terrain 2020 oficjalnie: nowe tryby jazdy i rzędowy silnik o mocy 367 KM?

Wraz z premierą nowej Klasy E 2020, Mercedes-Benz pokazuje uterenowioną wersję tego modelu na podstawie wariantu kombi, czyli E-klasę All-Terrain.

E-klasa All-Terrain, podobnie jak linie Avantgarde i AMG wyróżnia się pokrywą silnika z wybrzuszeniami. Nadwozie upodobniło się do modeli z rodziny SUV, natomiast srebrne elementy ochronne (osłona chłodnicy, osłona podwozia) są teraz wykończone błyszczącym chromem.

> Nowy Mercedes Klasy E 2020 – zdjęcia, dane

Mercedes Klasy E All-Terrain 2020 – nowy silnik?

Informacja ta nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale najbardziej terenowa Klasa E może być po raz pierwszy napędzana przez trzylitrowy silnik rzędowy z technologią EQ Boost o mocy 367 koni mechanicznych oraz 500 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Na pewno stanie się tak w Stanach Zjednoczonych – co do polskiego rynku oczekujemy na potwierdzenie importera. Motor współpracuje z dziewięciobiegową skrzynią automatyczną i wysyła moc na wszystkie koła. Poza tym, dostępne będą wersje E 220d AllTerrain i E 400d AllTerrain.

> Mercedes-AMG E53 2020 oficjalnie

Mercedes Klasy E All-Terrain 2020 – wnętrze

Wewnątrz nowej Klasy E All-Terrain pojawiły się te same systemy, co w standardowej wersji Klasy E. Są dwa ekrany o rozmiarach 12,3-cala i wiele systemów bezpieczeństwa (np. adaptacyjny tempomat z funkcją zatrzymywania się i powtórnego startu) czy kamera 360 stopni z możliwością podglądu całego samochodu. W katalogu są dostępne również nowe kolory i materiały.

Mercedes Klasy E All-Terrain 2020 – ile kosztuje? Polski cennik jeszcze nieznany

Cennik nowego modelu E All-Terrain 2020 nie został jeszcze ujawniony. Warto dodać, że obecnie za wersję E 220d All-Terrain należy zapłacić przynajmniej 272.100 złotych.