Volvo S90 i V90 po liftingu 2020 oficjalnie: oczyszczacz powietrza w kabinie, lepsze audio Bowers&Wilkins

Volvo oficjalnie zaprezentowało modele S90, V90 i V90 Cross County po faceliftingu. Szwedzi mówią o „dopracowaniu wyglądu zewnętrznego” oraz o technicznych nowościach w postaci inaczej zaprojektowanego systemu audio Bowers&Wilkins oraz dodaniu 48-woltowej instalacji elektrycznej do wszystkich silników w ofercie.

Volvo S90 2020, V90 2020, V90 Cross Country 2020 – zmiany zewnętrze

Flagowa limuzyna Volvo S90 2020 zyskała przede wszystkim nowy przedni zderzak z chromowaną listwą przechodzącą przez całą szerokość samochodu. Wprawne oko zauważy również inny spojler i nowe światła przeciwmgielne. Te same zmiany dotyczą V90 i V90 Cross Country 2020. Wszystkie zyskały ponadto inne tylne światła z nową grafiką LED i dynamicznymi kierunkowskazami. Aktualizacje zewnętrzne dopełnia nowa paleta kolorów i opcje kół.

Nowe Volvo S90 / V90 – zmiany wewnątrz

W środku największą nowością jest ulepszony system audio marki Bowers&Wilkins, który podobno zapewnia jeszcze lepsze wrażenia dźwiękowe w samochodzie. Modyfikacje obejmują lepszy wzmacniacz, automatyczną redukcję hałasu wewnątrz pojazdu i nowe ustawienie „naśladujące dźwięk twojego ulubionego klubu jazzowego”. Podwójne punkty ładowania USB-C są od teraz standardem.

Volvo zadbało także o jakość powietrza w kabinie wprowadzając oczyszczacz powietrza z czujnikiem cząstek PM 2.5. W razie potrzeby pasażerowie mogą oczyścić powietrze w samochodzie ze wszystkich szkodliwych cząstek w ciągu kilku minut.

W nowych modelach S90 i V90 użyto również materiałów wykończeniowych lepszej jakości, w tym najwyższej jakości skórę w najlepiej wyposażonych modelach.

Volvo S90 / V90 2020 – silniki

Wszystkie silniki zostały zaktualizowane o dodanie 48-woltowej instalacji elektrycznej. Według Volvo takie rozwiązanie oferuje do 15 procent oszczędności paliwa i niższą emisję CO2.

Dla przypomnienia, Volvo oferuje wyłącznie 2,0 l wariant benzynowy o mocy nawet do prawie 400 koni mechanicznych w hybrydowej wersji typu plug-in T8.

Modele po faceliftingu powinny pojawić się w polskich salonach późną wiosną lub na początku lata tego roku. Cennik zostanie zaktualizowany w późniejszym terminie.