Kiedy nowy Opel Mokka? Jeszcze w 2020 roku

W zeszłym roku Opel oraz Vauxhall zaprzestali produkcji małego crossovera o nazwie Mokka X, który na całym świecie znalazł około 900.000 nabywców od początku 2012 roku. Ponad 200.000 egzemplarzy tego modelu sprzedano w samej Wielkiej Brytanii, co daje 22% wszystkich sprzedanych sztuk.

Wyniki sprzedaży są przynajmniej zadowalające, dlatego nowy model powinien zadebiutować w najbliższym czasie. Według najnowszych doniesień niemieckiego magazynu Auto Zeitung stanie się to jeszcze w tym roku.Bardzo możliwe, że samochód zadebiutuje w marcu podczas Salonu Motoryzacyjnego w Genewie.

Nowy Opel Mokka 2021 oprócz benzynowych oraz wysokoprężnych jednostek napędowych otrzyma również w pełni elektryczną wersję, która pozwoli na przejechanie nawet 300 kilometrów. Nowa Mokka ma być produkowana na płycie podłogowej Peugeota 2008 i DS3 Crossback. Nowa platforma pozwoli na uzyskanie jeszcze bardziej przestronnego wnętrza, ale eliminuje możliwość powstania Mokki z napędem na cztery koła. Nadwozie będzie dłuższe o około 2 centymetry.

Nowy Opel Mokka powalczy na rynku m.in. z Nissanem Juke oraz Volkswagenem T-ROC.