Hyundai i10 2020 wyceniony na polskim rynku: cena startuje od 42.100 złotych

Pięciodrzwiowy Hyundai i10 dostępny w trzech wersjach wyposażenia i czterech kombinacjach napędowych został wyceniony na polskim rynku. Mały miejski samochód startuje od 42.100 złotych i w standardzie został wyposażony m.in. w system utrzymywania w pasie ruchu, asystenta świateł drogowych, system zapobiegający kolizjom czołowym czy sześć poduszek powietrznych i system ratunkowy e-call.

Klient może wybrać jedną z trzech wersji wyposażenia. Są to: Access, Comfort i Premium. Najtańsza wersja Access wyposażona jest w silnik o pojemności 1.0 l, który współpracuje z przekładnią manualną. Oprócz wyżej wymienionego wyposażenia i10 Access otrzymało tempomat z ogranicznikiem prędkości, komputer pokładowy, centralny zamek, światła do jazdy dziennej oraz 14-calowe koła z kołpakami. Warto dodać, że podstawowa wersja oferowana jest w wersji czteromiejscowej. Możliwość pomieszczenia pięciu osób wymaga dopłaty 2.200 zł. Radio i klimatyzacja w pakiecie Cool&Sund są dostępne w opcji w cenie 3.900 zł (aktualnie jest promocja i koszt wynosi 1.900 zł).

Na drugim końcu oferty mamy wersję premium z 1.2 l silnikiem z automatyczną skrzynią biegów, która została wyceniona na 67.300 złotych. Za 4.000 zł mniej otrzymamy wersję bez automatycznej przekładni. Wersja Premium oferuje m.in. bezkluczykowe otwieranie drzwi, kamerę cofania, automatyczną klimatyzację i 16-calowe aluminiowe felgi.

Bagażnik Hyundai’a i10 najnowszej generacji ma 252 litrów pojemności. Nadwozie mierzy 3.670 mm długości, 1.680 mm szerokości oraz 1.480 mm wysokości przy rozstawie osi wynoszącym 2.425 mm.

Hyundai i10 jest produkowany w tureckiej fabryce w mieście Izmit, ale projekt został opracowany w niemieckim Rüsselsheim.

Pełny cennik nowego Hyundai’a i10 jest dostępny w oficjalnym katalogu koreańskiej marki.

Źródło: Hyundai