Ford S-Max i Galaxy w wersjach hybrydowych przybędą do Europy w 2021 roku

Ford zapowiedział rozszerzenie swojej oferty hybrydowej o nowe modele – S-Max i Galaxy. Hybrydowe minivany będą produkowane w zakładach w Walencji w Hiszpanii, gdzie Ford zainwestuje kilkadziesiąt milionów euro w celu efektywniejszej produkcji modeli zelektryfikowanych.

Podobnie jak w przypadku nowej Kugi Hybrid, modele S-Max Hybrid i Galaxy Hybrid będą napędzane silnikiem benzynowym o pojemności 2.5 l, wspomaganym jednostką elektryczną. Taka konfiguracja generuje moc 200 KM i 210 Nm maksymalnego momentu obrotowego, ale Ford nie ujawnia, ile kilometrów będą mogły przejechać samochody korzystając wyłącznie z silnika elektrycznego. Głównym celem jest ograniczenie emisji spalin do 140 g/km CO2.

S-Max Hybrid będzie oferowany w wersji pięcio- oraz siedmioosobowej i ma dysponować taką samą przestrzenią ładunkową, jak model z tradycyjną jednostką napędową – 2200 litrów. Podobnie wygląda sytuacja z Galaxy Hybrid (5- lub 7-osobowa wersja) – tam pojemność wynosi nawet 2339 litrów.

Ford zainwestuje również dodatkowe kilka milionów euro w ulepszenia taśm montażowych przeznaczonych do produkcji hybrydowych samochodów dostawczych Forda.

Ford S-Max i Galaxy zadebiutują na rynku w przyszłym roku, ale marka do końca 2020 roku zamierza wprowadzić 14 innych zelektryfikowanych modeli w Europie.

Źródło: Ford