Citroen C5 Aircross plug-in hybrid wjeżdża do salonów: polska cena, wyposażenie, zdjęcia

Hybrydyzacja samochodów postępuje w najlepsze. Najświeższa nowość pochodzi od Citroena, który do polskich salonów sprzedaży wprowadza C5 Aircrossa w wersji hybrydowej. Citroen C5 Aircross SUV Hybrid (oficjalna nazwa) jest pierwszy modelem, który zapowiada całkowitą elektryfikację marki do 2025 roku. Cena za hybrydowego C5 Aircross za wersję wyposażeniową Feel startuje od 145.200 złotych. Bogatsza wersja Shine to wydatek rzędu 156.500 złotych. Z wersji Live całkowicie zrezygnowano.

Wyposażenie wersji Feel obejmuje m.in. dwustrefową automatyczną klimatyzację, bezkluczykowy system otwierania pojazdu, system multimedialny Citroen Connect Navi oraz czujniki parkowania z tyłu. Bogatsza wersja Shine oferuje dodatkowo m.i.n reflektory LED i aktywny tempomat.

Napęd Citroena C5 Aircross SUV Hybrid składa się z silnika o pojemności 1.6 l i mocy 180 KM, który współpracuje z ośmiobiegowym automatem i jednostką elektryczną o mocy 109 KM. Łącza moc zespołu napędowego wynosi 225 KM i 320 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Bateria o pojemności 12,3 kWh pozwala na przejechanie około 50 km bez użycia silnika spalinowego.

Citroen C5 Aircross to jeden z najlepiej sprzedających się modeli francuskiego producenta (trzecie miejsce po C3 i C3 Aircross). Od debiutu w 2019 roku na całym świecie sprzedano ponad 100.000 egzemplarzy rynkowego rywala Skody Karoq. Warto dodać, że prawie połowa wszystkich sprzedanych egzemplarzy C5 Aircross to modele najlepiej wyposażone (Shine).

Źródło: Citroen