Audi SQ8 po tuningu ABT Sportsline – ponad 500 KM i pierwsza setka w czasie 4,6 sekundy

ABT Sportsline to znana marka, która zajmuje się tuningowaniem modeli z grupy Volkswagena. Niemieccy inżynierowie tym razem zaprezentowali projekt dedykowany Audi SQ8.

SUV z Ingolstadt po przeróbkach ma nieco bardziej agresywny wygląd i większą moc. Zestaw składa się z nowego przedniego spojlera, który zapewnia dodatkowy wlot powietrza pod grillem, większego spojlera dachowego i kilku zmian stylistycznych w tylnym zderzaku.

Całość może stać na 22-calowych dziesięcioramiennych kołach GR w błyszczącej lub matowej czerni lub 22’ / 23-calowych kołach HR-F w kolorze Shadow Grey. Dostępne są również 22-calowe koła HR Aero z dziesięcioma podwójnymi ramionami w kolorze Dark Smoke.

Wewnątrz ABT pokusiło się o zmiany kilku akcentów w postaci np. przycisku do uruchamiania silnika oraz emblematów ABT. Są to jednak na tyle mało istotne zmiany, że ABT nie opublikowało zdjęć wnętrza pojazdu.

4.0 l silnik V8 turbodiesel generuje po przeróbkach 503 KM i 970 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Seryjnie Audi SQ8 chwali się mocą 429 KM i 900 Nm. Poprawa mocy skróciła czas przyspieszania do setki z 4,8 sekundy do 4,6 sekundy.

Zmodyfikowano również zawieszenie, która osadza nadwozie SQ8 nawet o 65 mm niżej względem standardowego trybu komfortowego seryjnej wersji.