Lexus LC500 Cabrio 5.0 V8 (zdjęcia)

O tym modelu słyszeliśmy już w styczniu podczas targach motoryzacyjnych w Detroit, gdzie Lexus pokazał model koncepcyjny i ogłosił, że taki wariant wejdzie w przyszłości do produkcji. Oto jest. Lexus LC500 Cabrio w całej okazałości na oficjalnych zdjęciach japońskiego producenta.

Miękki składany dach składa się/zakłada w ciągu 15 sekund przy prędkościach do 50 km/h. Wyposażenie obejmuje między innymi sterowany głosem system nawigacyjny,  10,3-calowy wyświetlacz multimedialny o wysokiej rozdzielczości, a także liczne systemy bezpieczeństwa (trzymanie w pasie ruchu, automatyczne wyhamowanie w przypadku wykrycia przeszkody, tempomat radarowy, system monitorowania martwego pola…).

Pod maską LC500 Cabrio siedzi 5.0 l silnik V8 o mocy 478 KM i maksymalnym momencie obrotowym 540 Nm, który został połączony z 10-biegową automatyczną przekładnią.

Klientom będą oferowane następujące kolory nadwozia: Ultra White, Smoky Granite, Liquid Platinum, Atomic Silver, Obsidian, Caviar, Infrared, Cadmium Orange, Flare Yellow i Nightfall Mica.

Na początku sprzedaży oferowana będzie specjalna limitowana edycja LC500 Cabrio Inspiration Series (tylko 100 egzemplarzy), która charakteryzuje się niebieskim lakierem nadwozia z niebieskim dachem i białą skórą w środku.

Sprzedaż Lexusa LC500 Cabrio rozpocznie się latem przyszłego roku. Cena nie została jeszcze ogłoszona.