Mercedes-AMG jest gotów do bezpośredniej walki z Audi S3 i Golfem R. Niemcy oficjalnie pokazali pięciodrzwiowy kompaktowy model, który został nowym członkiem rodziny z Affalterbach. Pakiet aerodynamiczny i tylny spojler nadają nadwoziu zdecydowanie bardziej agresywnego charakteru.

Sercem A35 jest nowo opracowany turbodoładowany silnik o pojmeności 2.0 l l o mocy 302 KM oraz 400 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd przekazywany jest na obie osie za pomocą siedmiobiegowej, dwusprzęgłowej automatycznej przekładni. Mercedes podaje, że A35 przyspiesza do setki w czasie 4,7 sekundy oraz osiąga prędkość maksymalną 250 km/h.

Nie tylko moc jest jednak istotna. Inżynierowie zamontowali bardzo skuteczne hamulce o rozmiarze 350 mm z przodu oraz 330 mm ztyłu. To wentylowane i perforowane tarcze ściskane przez srebrne zaciski zdobione napisem AMG.

Jeśli chodzi o technologię pokładową, A35 dostępne jest z tymi samymi nowinkami co nowa Klasa A. Nie brakuje więc m.in. funkcji “Hey Mercedes”.

Mercedes-AMG zaprezentuje nowe A35 AMG 2 października na Salonie Samochodowym w Paryżu w 2019 roku i rozpocznie przyjmowanie zamówień jeszcze w tym samym miesiącu. Dostawy zostaną uruchomione w styczniu 2019 roku.