Toyota RAV4 2019

Oto zupełnie nowa Toyota RAV4 2019. Model ten jest piątą generacją RAV4 i będzie większy, bardziej przestronny i niedostępny z silnikami diesla. I jeśli chciałeś już złożyć zamówienie… Musisz poczekać rok na debiut w polskich salonach.

Nowe RAV4 powstało na płycie podłogowej o nazwie TNGA, na której powstały m.in. modele Auris, C-HR, Prius czy Lexus UX. Nadwozie jest szersze o 10 mm w porównaniu do poprzednika oraz 30 mm dłuższe. Rozstaw osi zwiększono aż o 30 mm. Japończycy chwalą się, że sztywność nadwozia wzrosła o 57%.

W ofercie zabraknie diesli

Toyota całkowicie odchodzi od jednostek wysokoprężnych. Pod maskę trafią tylko motory benzynowe oraz wariant hybrydowy – w tym 2.0 l silnik oraz 2.5 l jednostka dostępna w układzie hybrydowym (oba są nowe).

Zmiany wprowadzono również w zakresie napędu na cztery koła. Dynamiczny rozdział momentu obrotowego, nowe sprzęgła, automatyczne odłączanie tylnej osi… Wersje hybrydowe otrzymają dedykowany układ AWD z silnikiem elektrycznym umieszczonym z tyłu.

Wnętrze bogate w wiele systemów i udogodnień

Sterowanie głosem Amazon Alexa, ładowarka bezprzewodowa, audio JBL, integracja z Apple CarPlay, cyfrowe lusterko wsteczne oraz systemy z grupy Toyota Safety Sense 2.0 pojawią się w wyposażeniu RAV4.

Na ceny oraz inne dane techniczne musimy jednak jeszcze poczekać.