SsangYong Rexton G4 w polskich salonach (zdjęcia)

SsangYong atakuje rynek rodzinnych SUVów. W salonach można składać zamówienia na model Rexton G4, który został oparty na ramie (QUAD FRAME) i mierzy 4.850 mm długości oraz 1.960 mm szerokości przy rozstawie osi 2865 mm. Model występuje nie tylko w wersji pięcioosobowej, ale również jako siedmioosobowy SUV.

Samochód napędzany jest na tylne koła w wersji standardowej, ale opcjonalnie nie brakuje wariantu 4WD. Pod maską mogą pracować:

– turbodoładowany silnik benzynowy 2.0 l o mocy 225 KM i 320 Nm
– diesel 2.2 l o mocy 181 KM i 420 Nm

Silniki współpracują z 6-biegowymi przekładniami manualnymi, lub ze skrzynią automatyczną o 6 przełożeniach (Aisin) bądź 7-biegowym automatem (Mercedes).

Zastosowany w samochodzie system multimedialny umożliwia korzystanie z Apple CarPlay i Google Android Auto. Jest też radio, odtwarzacz plików MP3, możliwość oglądania wideo w jakości HD, nawigacja GPS, porty USB i 12V, gniazdo zasilania 230V. Bogata lista dodatków obejmuje m.in. podgrzewaną kierownicę, elektryczną regulację ustawień foteli wraz z podgrzewaniem czy kamera 360 stopni.

Samochód wyposażono w nowoczesne systemy bezpieczeństwa m.in: asystenta jazdy, system aktywnego hamowania, czujniki ostrzegające o niezamierzonej zmianie pasa ruchu i obiektach w martwym polu, czy układ rozpoznawania znaków drogowych.

Ceny startują od 109.900 złotych. Nasz egzemplarz i jednocześnie najbogatsza wersja została wyceniona na 146.900 złotych.