Nissan X-Trail po liftingu w 2017 roku. Zmiany dotknęły nie tylko stylistyki

Podczas finałowego meczu Ligi Mistrzów Nissan, oficjalny partner mistrzostw, zaprezentował odświeżoną wersję modelu X-Trail. Zmiany dotyczą zarówno stylistyki jak i kwestii technologicznej.

W przedniej części nadwozia producent zamontował nowy grill, nowy zderzak oraz nowe reflektory ze światłami LED do jazdy dziennej. Opcjonalnie dostępne są również w pełni LEDowe reflektory z systemem adaptacyjnym AFS.

Z tyłu znajdziemy również nowy zderzak, kilka chromowanych detali oraz w pełni LEDowe oświetlenie. W bocznej części pojawiły się nowe felgi w rozmiarach 17 lub 18 cali oraz chromowane listwy pod drzwiami w topowej wersji Tekna. Producent oferuje również cztery nowe kolory nadwozia – Orange Pearl, Red Pearl, Blue Pearl Metallic oraz Dark Brown Pearl.

Wewnątrz kierowca będzie obsługiwał nową kierownicę, która posiada funkcję podgrzewania, i która dzięki nowemu kształtowi ma ułatwiać kierowcy wsiadanie i wysiadanie z pojazdu.

Oprócz tego mamy tu lepszej jakości materiały i delikatne zmiany stylistyczne. W wersji Tekna o doznania akustyczne zadba nowy system audio BOSE Premium. System inforozrywki NissanConnect został wyposażony w odbiornik cyfrowego radia DAB.

Co ciekawe, X-Trail po faceliftingu oferuje teraz jeszcze większą przestrzeń bagażową. Wzrosła ona z 550 litrów do 565 litrów. Po złożeniu tylnej kanapy wynosi ona aż 1 996 litrów.

Nowy X-Trail od 2018 roku będzie również dostępny z systemem autonomicznej jazdy ProPILOT. Dodatkowo Nissan oferuje kilka systemów bezpieczeństwa, takich jak system awaryjnego hamowania z opcją rozpoznawana pieszych czy ostrzeżenie przed autami nadjeżdżającymi z boku podczas cofania.

Nissan X-Trail będzie dostępny w 3 wersjach silnikowych. Jedyną opcją benzynową jest silnik 1.6 o mocy 163 KM dostępny wyłącznie z napędem na przednią oś. Pozostałe wersje to warianty wysokoprężne. Mamy tu do wyboru silnik 1.6 o mocy 130 KM i 2.0 o mocy 177 KM. Każdy z nich będzie można zestawić z 6-stopniowym manualem lub przekładnią CVT, oraz wybrać rodzaj napędu: 4WD albo 2WD.

Nowy X-Trail pojawi się w sprzedaży już w sierpniu tego roku.