Porsche Panamera Techart Grand GT [tuning]

Niemiecki tuner Techart zaprezentował właśnie swoją najnowszą wizję szybkiego 4-miejscowego auta opartą na bazie zupełnie nowego Porsche Panamera.

Stylistyka zewnętrzna nie jest wyłącznie na pokaz. Wszelkie modyfikacje zostały przetestowane w tunelu aerodynamicznym, aby nie tylko wyglądały świetnie, ale żeby również poprawiły właściwości jezdne oferując lepszy docisk nadwozia.

W przedniej części auta znajdziemy nowy zderzak ze zintegrowaną dokładką oraz większymi wlotami powietrza. Prowadzą je one prosto do systemu intercoolerów oraz do prowadnic, które wykorzystują je do chłodzenia układu hamulcowego. Znalazło się tam miejsce również dla radarów aktywnego tempomatu oraz świateł przeciwmgielnych.

Techart Grand GT

Techart zwiększył szerokość Panamery o 50 milimetrów z przodu oraz o 80 milimetrów z tyłu. W bocznej części nadwozia zauważymy również nowe progi oraz nowe felgi.

Seryjna Panamera oferowana jest z kołami w maksymalnym rozmiarze 21 cali. Techart poszedł krok dalej, montując do swojego auta felgi o średnicy 22 cali. Nałożono na nie opony w rozmiarach 285/35/22 oraz 335/25/22. Felgi są dostępne w różnych wersjach kolorystycznych. Z pewnością każdy klient dobierze odpowiadającą mu kompozycję. Tak samo sprawa wygląda z kolorystyką zacisków hamulcowych.

Techart Grand GT

Tylna część nadwozia to zupełnie nowy dyfuzor, który skrywa cztery tytanowe końcówki wydechu otulone karbonowymi nakładkami. Zwieńczeniem jest subtelny spoiler na klapie bagażnika.

Wsiadając do wnętrza na pewno od razu rzucą się nam w oczy pomarańczowe detale. Kolor ten znajdziemy na desce rozdzielczej, na dźwigni zmiany biegów czy na przeszyciach skórzanej tapicerki.

 

Włókno węglowe, alcantara, najwyższej jakości tapicerka – to wszystko jest do dyspozycji klienta podczas personalizacji swojego auta. Nowa, mniejsza kierownica ma zapewniać jeszcze większą przyjemność z jazdy. Klient może nawet wybrać czym mają być wykończone łopatki zmiany biegów, oraz jakie logo ma się pojawić na podświetlanych progach drzwiowych.

Już w drugiej połowie 2017 roku w ofercie tunera pojawi się jeszcze pakiet zwiększający moc oraz nowy układ wydechowy. Będzie to wspaniałe dopełnienie tego co już oferuje nam Techart. Co prawda na osiągi standardowej Panamery nie można narzekać, ale zostaliśmy już chyba przyzwyczajeni do niesamowitych mocy osiąganych przez tunerów.