SEAT Ateca FR z nowym silnikiem [oficjalnie]

Do oferty SEATa dołączy już wkrótce Ateca w wersji wyposażeniowej FR. Jej publiczny debiut odbędzie się już 11 maja podczas targów motoryzacyjnych w Barcelonie.

Ateca FR oferuje podobny poziom wyposażenia co XCellence, jednak w bardziej sportowym stylu. Ramki okien i relingi dachowe pomalowane są na czarno, pojawia się również nowy przedni czarny grill z logo FR. Dolne części zderzaków, o bardziej dynamicznej stylistyce, pomalowane są z kolei w kolorze nadwozia.

W nadkolach zagościły 19-calowe felgi, a na tylnej klapie znajdziemy czarny spoiler. Wewnątrz na progach drzwi zamontowano aluminiowe listwy z logo FR. Widzimy również kierownicę z czarnymi wstawkami i czerwonymi przeszyciami, sportowe fotele pokryte alcantarą, czy aluminiowe pedały.

Na liście wyposażenia znajdziemy również system DCC oraz adaptacyjny układ kierowniczy. Ateca FR oferowana będzie również z nowym 190-konnym silnikiem 2.0 TSI. Oprócz tego, klient będzie mógł wybierać z gamy silników wysokoprężnych i benzynowych o mocy od 150 do 190 KM, do których będzie mógł dobrać przekładnię manualną lub DSG oraz napęd na cztery koła.