Nowe Audi Q7 2015 [zdjęcia]

W sieci pojawiły się właśnie pierwsze oficjalne zdjęcia nowej generacji Audi Q7. Samochód wygląda teraz dużo lepiej, obłe kształty zostały zastąpione bardziej ostrymi liniami. Wewnątrz jeszcze więcej zmian. Wszystko jest zupełnie nowe, bardzo eleganckie. Kierowca przed oczami zobaczy w pełni elektroniczny zestaw zegarów znany między innymi z nowego Audi TT. Na liście wyposażenia znajdą się takie elementy jak: reflektory Matrix LED, system nagłośnienia Bang&Olufsen, a także zestaw multimedialny, dla pasażerów tylnej kanapy, obejmujący dwa 10,1-calowe tablety. Wewnątrz znalazło się także więcej miejsca na nogi(21mm z tyłu) a także nad głowami pasażerów(41mm z przodu i 23 z tyłu).

Mechanicznie również wiele się zmieniło. Postanowiono teraz wykorzystać platformę MLB Evo, która jest o około 360 kg lżejsza. Pod maską na początku pojawi się kilka 3-litrowych silników. Dwa TDI o mocy 272 oraz 218 KM, a także benzynowe TFSI o mocy 333 KM. Pojawi się również wersja e-tron plug-in hybrid, która będzie połączeniem jednostki elektrycznej z 3-litrowym dieslem V6, o łącznej mocy 373 KM i 700 Nm. Jej średnie spalanie ma wynosić około 1,7 l/100km, a zasięg samego silnika elektrycznego to 56 km. Premiera Q7 przewidziana jest już na styczeń 2015, a pierwsze auta mają trafić do klientów już w pierwszej połowie roku.

5 komentarzy do wpisu „Nowe Audi Q7 2015 [zdjęcia]”

  1. Może i fajne ale nie na moją kieszeń. Ja patrze też pod względem przyszłych kosztów utrzymania. I żeby je ograniczyć zakupiłem aurisa hybrydowego. Pali malo, wygląda i jezdzi dobrze czego chcieć więcej.

  2. Wszystko ok. Ale dla mnie dyskwalifikacja z jednego małego powodu. Tak jak i w poprzednim nie zmienili konstrukcji tylnych drzwi -w miejscu przy nadkolu. Kończą się przy samiutkim nadkolu i zbierają się w tych drzwiach niesamowite ilości syfu , co widzę za każdym razem otwierając tylne drzwi ( i wtedy poprostu mnie krew zalewa ) . Dlatego narazie jak widzę ten problem to Q7 będę miał 2 razy. ( pierwszy i ostatni )

Możliwość komentowania jest wyłączona.