Nowy crossover Volkswagena | VW I.D. concept

Jeśli Volkswagen poczyna kroki, aby przeprosić społeczeństwo za aferę „dieselgate”, to na pewno są to wielkie plany ofensywy samochodów elektrycznych. W ciągu kilku najbliższych lat niemiecki producent wprowadzi do oferty kilka modeli całkowicie napędzanych elektryką. Marka pochwaliła się właśnie najnowszym modelem koncepcyjnym o nazwie I.D crossover concept.

Volkswagena I.D concept możemy zobaczyć póki co tylko na jednym zdjęciu tylnej części nadwozia, ale samochód zadebiutuje już w tym miesiącu podczas Salonu Motoryzacyjnego w Szanghaju. Niemcy byli na tyle łaskawi, aby ujawnić, że I.D Concept to crossover napędzany energią elektryczną. Konkretnie chodzi o ostatnio bardzo modną kategorię SUV coupe, co sugeruje krótko narysowana klapa bagażnika. Samochód przyjmie najnowszą filozofie stylistyczną modeli elektrycznych marki, którą charakteryzują takie elementy, jak reflektory LED czy podświetlone logo Volkswagena.

Zobacz również: Skoda Vision E | SUV Coupe

Volkswagen I.D crossover concept zapowiada równie imponujące wnętrze (chociaż nie mamy jeszcze żadnych zdjęć). Nie uświadczymy tradycyjnych przycisków tylko ekrany dotykowe oraz inne cyfrowe elementy. Materiały użyte do wykończenia wnętrza powstaną z najwyższej jakości materiałów, natomiast ergonomiczne fotele będą zapewniały wysoki komfort podróżowania.

Oprócz zerowej emisji, drugą najważniejszą sprawą dla Volkswagena w najbliższych latach jest rozszerzenie oferty o samochody autonomiczne. Ten model został wyposażony w taką technologię i może być aktywowana za pomocą specjalnego przycisku na kierownicy. Zamontowano skanery laserowe, kamery oraz czujniki ultradźwiękowe, które rozpoznają otoczenie pojazdu. Co ciekawe, koło kierownicy chowa się podczas trybu jazdy autonomicznej, aby zapewnić kierowcy większy komfort podróżowania.

Nowy Volkswagen Arteon

Oparty na zupełnie nowej platformie koncepcyjny crossover Volkswagena napędzany jest na wszystkie cztery koła i przejedzie nawet do 500 km na jednym ładowaniu. Niestety nie wiemy jeszcze nic na temat pojemności baterii litowo-jonowej.

Volkswagen zamierza do 2025 roku wprowadzić na rynek ponad 30 samochodów elektrycznych, których sprzedaż ma wynosić 2-3 mln egzemplarzy rocznie.

Elektryczny crossover Volkswagen I.D. Concept