Fiat 500 Cabrio oficjalnie!

fiat 500c 1glowneZgodnie z obietnicą, Fiat w dniu dzisiejszym, opublikował pierwsze zdjęcia wersji Cabrio.

Czego mogliśmy się spodziewać, inspiracją dla nowego modelu był poprzednik z 1957 roku. W przeciwieństwie do Mini, nowy Fiat zachował oryginalne wymiary protoplasty. Długi na 3.55 metra, szeroki na 1.65 m oraz wysoki na 1.49 metra samochód, stanowi idealną propozycję na weekendowe wypady.

Do napędu 500C posłużą trzy znane jednostki napędowe: 1.2 o mocy 69 KM, 1.3 produkujący 100 KM oraz silnik Diesla 1.3 JTD o mocy 70 KM. Zarząd włoskiego koncernu do chwili obecnej nie zdecydował, czy powstanie odmiana Abarth. Wychodząc naprzeciw ekologii, w wyposażeniu standardowym każdej wersji Cabrio, odnajdziemy system stopstart, który wyłącza silnik podczas postoju.

Konstruktorzy twierdzą iż pojemność bagażowa nie ulegnie zmniejszeniu, nawet przy złożonym dachu. Co charakterystyczne w tylnej części nadwozia, trzecie światło stop zostało zamontowane w miękkim dachu zamiast na szybie, co przyczyni się do poprawy widoczności.

Klienci będą mieli do wyboru 3 kolory dachu, w tym czarny, czerwony i kolor kości słoniowej, oraz kilka kolorów nadwozia w tym Pearl Red oraz Warm Grey zaprojektowane specjalnie dla tej wersji.

Oficjalna prezentacja Fiata 500 Cabrio, odbędzie się podczas marcowych targów w Genewie.

Źródło: WorldCarFans