Tym Lexusem wypłyniesz w morze. Pomieści 15 pasażerów i napędzają go silniki Volvo

Znani nam wszystkim producenci często nie zajmują się jedynie sprzedażą samochodów. W ofercie możesz znaleźć inne ciekawostki, takie jak hulajnogi elektryczne czy… jachty. Być może słyszałeś już kiedyś o łodzi motorowej od Lamborghini czy Brabusa. Japończycy zaprezentowali właśnie nowość, którą jest Lexus LY 680.

  • Lexus zaprezentował nowy luksusowy jacht LY 680
  • Jednostka ma długość 20,66 metra
  • Silniki Volvo IPS są dostępne w dwóch wariantach mocy
  • Cena zakupu w okolicach 14 milionów złotych

Nie samymi samochodami człowiek żyje i od czasu do czasu korzysta ze środków transportu innego rodzaju. Jednym z ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu dla wielu osób jest wypoczynek na wodzie.

Niektórzy bardzo przywiązują się do swojej ulubionej marki i kiedy tylko mogą to kupują przedmioty oznaczone tym jednym logotypem. Teraz, miłośnicy Lexusa i sprzętu motorowodnego będą mogli kupić nowy jacht.

To Lamborghini kosztuje 14 milionów złotych. Ma 4000 KM i rozpędzi się do 117 km/h (wideo)

Lexus podjął współpracę z marką Horizon Group, która będzie odpowiedzialna za produkcje jednostek pływających. Azjatycka firma ma olbrzymie doświadczenie w konstruowaniu jachtów najwyższej klasy.

Lexus LY 680 – prestiż na morzu

Nie jest to pierwsze zderzenie Lexusa z tego rodzaju produktem luksusowym. Już w 2019 roku świat zobaczył jacht o oznaczeniu LY 670, który właśnie doczekał się swojego następcy.

Nowy model jachtu ma dłuższy o 14 centymetrów otwarty mostek kapitański oraz dłuższą o 70 centymetrów tylną platformę. Łącznie jednostka mierzy 20 metrów i 66 centymetrów długości i ma 576 centymetrów szerokości.

Lexus LY 680
Lexus LY 680

Na pokładzie zmieści się maksymalnie 15 pasażerów i sześciu z nich będzie mogło skorzystać z wygodnych łóżek rozmieszczonych w trzech kajutach. O wysokiej jakości wykończenia wnętrza nie trzeba chyba nikogo przekonywać?

Sam kadłub zaprojektowano zgodnie z koncepcją L-finesse. Każdy ze szczęśliwców, który będzie miał okazję spędzić z Lexusem LY 680 trochę czasu doceni wysoki komfort.

Takie jachty są świetnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie prywatność. Mogą bez problemu odpłynąć od brzegu i w samotności lub w drobnym gronie przyjaciół cieszyć się spokojem.

Lexus LY 680
Lexus LY 680

Nie tylko luksus, ale również osiągi

Projektanci zadbali o to, aby jacht był szybki i potrafił sprawnie manewrować. Podczas rejsu natomiast na pokładzie ma być możliwie jak najciszej.

Lexus postanowił wykorzystać dwa 6-cylindrowe silniki marki Volvo Penta i klient będzie miał możliwość wyboru jednego z dwóch wariantów mocy. Do dyspozycji są jednostki o łącznej mocy 2200 lub 2700 koni mechanicznych.

Lexus LY 680
Lexus LY 680

Zbiornik paliwa ma pojemność 4012 litrów, więc tankowanie zajmie trochę czasu. Uwzględniając aktualne ceny paliw, napełnienie baku to koszt około 27 000 złotych.

Ceny samego jachtu nie ujawniono, ale poprzednik LY 650 kosztował około 14 milionów złotych. Pierwsze egzemplarze jachtów mają trafić do klientów wiosną 2026 roku.

Źródło: Lexus, motofilm.pl