Audi SQ8 e-tron – dane techniczne i osiągi auta

Audi od lat prowadzi prace nad rozwojem napędu elektrycznego oraz zastosowaniem najnowszych technologii w modelach marki. Celem prac jest oczywiście zapewnienie klientom, a zarazem użytkownikom aut niemieckiej marki, możliwie największego komfortu podróżowania przy jednoczesnej redukcji zanieczyszczenia środowiska. Jednym z wyraźnych efektów tych działań jest nowe Audi SQ8 e-tron, elektryczny SUV o wyjątkowych osiągach!

Wyjątkowa stylistyka i obszerne wnętrze, które pomieści dużą rodzinę

Audi SQ8 e-tron to obszerny, mierzący blisko 5 metrów długości SUV, oferujący możliwość komfortowego podróżowania w gronie pięciorga pasażerów. Samochód cechuje się nowoczesną, dynamiczną linią nadwozia, pełną atrakcyjnych, sportowych detali. Wygląd zewnętrzny zwraca na siebie uwagę szczególnie poprzez charakterystyczną dla marki, dużą atrapę chłodnicy oraz masywne, szerokie nadkola, które skrywają koła wyposażone w duże, aluminiowe felgi o średnicy od 20 do nawet 22 cali. Wnętrze cechuje się doskonałą jakością wykonania oraz zastosowaniem najwyższej klasy materiałów, które pokrywają kokpit, fotele, czy kierownicę. Istotną zaletą pojazdów spod znaku Audi jest czytelny i przystępny system multimedialny, który odpowiada za przekazywanie bieżących informacji, jak i nawigowanie do celu podróży. Dzięki rozbudowanemu systemowi audio oraz dużemu wyświetlaczowi o przekątnej liczącej ponad 12 cali, system może być także doskonałym centrum rozrywki dla pasażerów! Nowe Audi SQ8 e-tron jest już dostępne w dobrych salonach sprzedaży marki Audi. Sportowego SUV-a klienci mogą zakupić, odwiedzając salon samochodowy Śląsk, zlokalizowany w Rybniku!

Wyjątkowe osiągi na miarę samochodu sportowego

Do napędu Audi SQ8 e-tron opracowano trzy silniki elektryczne o łącznej mocy sięgającej nawet 370 kW, które oferują kierowcy aż 973 Nm momentu obrotowego. Pierwszy z silników zamontowany jest na przedniej osi, z kolei dwa pozostałe – na tylnej, dzięki czemu moc i moment obrotowy przekazywane są równomiernie dla zapewnienia jak najlepszej trakcji w każdych warunkach drogowych! Tak ogromny potencjał, jaki drzemie w elektrycznym układzie napędowym Audi SQ8 e-tron, zapewnia wspaniałe osiągi. SUV niemieckiej marki rozpędza się od 0 do 100 km/ w ciągu zaledwie 4,5 sekundy! To wynik, jakiego nie powstydziłby się samochód sportowy, a przecież w tym przypadku mamy do czynienia z pojemnym, funkcjonalnym samochodem dla całej rodziny!

Doskonałe właściwości jezdne dzięki stałemu napędowi na wszystkie cztery koła

Duży zapas mocy oraz momentu obrotowego zapewnia dynamiczne osiągi. O prawidłowe przeniesienie napędu na jezdnię odpowiada stały napęd na cztery koła, doposażony o liczne systemy wspomagania kierowcy. Moc i moment obrotowy przenoszone są na konkretną oś dzięki systemowi Torque Vectoring, który rozdziela wartość napędu w zależności od przyczepności, jaką oferuje nawierzchnia oraz stylu jazdy obranego przez kierującego. Audi SQ8 e-tron oferuje moc czujników, których zadaniem jest monitorowanie warunków, jakie panują na drodze i w najbliższym otoczeniu samochodu, zapewniając w ten sposób pełne bezpieczeństwo podróżnych. Nowoczesny model Audi wspomaga również kierowcę poprzez zaawansowane systemy związane z aktywnym tempomatem czy asystentem pasa ruchu. Nad bezpieczeństwem podróży dba również system Audi drive select, umożliwiający dostosowanie trybu pracy zawieszenia do preferencji właściciela oraz warunków panujących na drodze.

Duży zasięg i szybkie ładowanie – zalety nowoczesnych modeli elektrycznych Audi

W przypadku nowego Audi SQ8 e-tron można śmiało powiedzieć, że auto łączy w sobie sportowe zacięcie z możliwością wygodnej, a zarazem ekonomicznej jazdy. Dzięki akumulatorowi o pojemności do 106 kWh, usportowiony SUV może przejechać na jednym ładowaniu nawet do 460 kilometrów! Co istotne, maksymalna moc ładowania sięga nawet 170 kW, a ładowanie baterii od 10% do bezpiecznego, pozwalającego na komfortową podróż poziomu 80% trwa zaledwie 31 minut! Podczas pokonywania dłuższych tras, kierowcę wspiera system e-tron route planner, który ma za zadanie zaplanować podróż pod kątem przystanków koniecznych na doładowanie akumulatorów. Istotną, wartą wspomnienia kwestią jest również funkcja odzyskiwania energii wynikająca z rekuperacji. W trakcie spokojnej jazdy, po odjęciu gazu system odzyskuje energię z hamowania. Audi SQ8 e-tron można zamówić, odwiedzając salon samochodowy Śląsk, zlokalizowany w Rybiku. Ceny pojazdów zaczynają się od kwoty 446 100 złotych.

Źródło zdjęcia: Canva.com
Artykuł został oznaczony jako promocyjny ze względu na przepisy obowiązujące w Polsce.