Mercedes CLE Cabriolet już w Polsce. Cennik startuje od 289 800 zł

Samochody z otwieranym dachem od wielu lat są stałym elementem gamy modelowej marki Mercedes-Benz. Do polskiej oferty właśnie wprowadzono zupełną nowość. Oto Mercedes CLE Cabriolet.

Zdarzały się czasy, gdzie klient szukający Mercedesa cabrio mógł przebierać w dostępnych samochodach. Oprócz Klasy C i E dostępne były również modele takie jak SL, Klasa S Cabriolet czy nawet kosmicznie drogi Mercedes-Maybach G650 Landaulet.

Mercedes-Maybach G 650 Landaulet
Za takiego Mercedesa z otwieranym dachem trzeba było zapłacić ponad 5 milionów złotych

Całkiem niedawno gama aut z otwieranym dachem mocno się pomniejszyła. Jeszcze chwilę temu dostępny w ofercie był tylko nowy Mercedes-AMG SL, na którego, przez swoją bardzo wysoką cenę, nie każdy może sobie pozwolić.

Na szczęście, klienci są w stanie teraz nabyć dużo tańsze cabrio z gwiazdą na masce. Do wersji coupe Klasy CLE dołączył właśnie Cabriolet. I to w pięciu wersjach silnikowych.

Mercedes CLE Cabriolet – oferta w Polsce

Do dyspozycji klientom oddano aż pięć wariantów napędowych nowej Klasy CLE Cabriolet. Zapewne nie jest to jeszcze wszystko i w przyszłości dołączą do gamy odmiany chociażby z oznaczeniem AMG.

Polski cennik startuje od 289 800 złotych brutto i za tyle kupisz bazowy egzemplarz wersji CLE 200 Cabriolet. Pod maską takiego auta pracuje 2.0 litrowy motor benzynowy R4 z układem miękkiej hybrydy.

Mercedes CLE Cabriolet
Mercedes CLE Cabriolet
Mercedes CLE Cabriolet
Mercedes CLE Cabriolet

Na tylne koła, za pośrednictwem 9-stopniowego automatu, trafia moc 204 koni mechanicznych. Bazowy wariant przyspiesza od 0 do 100 km/h w 7,9 sekundy a jego prędkość maksymalna wynosi 236 km/h.

CLE 200 Cabriolet dostępne jest również w wersji z napędem na cztery koła 4MATIC. Za taki wariant trzeba zapłacić o 11 100 złotych więcej, czyli 300 900 złotych brutto.

Opcją, która okaże się najbardziej oszczędna w użytkowaniu, jest zakup jedynej aktualnie wersji z Dieslem pod maska. Mercedes CLE 220 d Cabriolet to wydatek co najmniej 304 800 złotych brutto.

Mercedes CLE Cabriolet
Mercedes CLE Cabriolet
Mercedes CLE Cabriolet
Miejsca na tylnej kanapie nie znajdziesz zbyt dużo

Tutaj za napęd odpowiada 4-cylindrowy silnik 2.0 z miękką hybrydą, generujący 197 koni mechanicznych. Producent deklaruje tu średnie zużycie paliwa na poziomie nawet 4,2 litra na 100 kilometrów.

Ostatnią odmianą z 2.0 litrową miękką hybrydą jest benzynowe CLE 300 4MATIC Cabriolet. Za taki wariant trzeba zapłacić co najmniej 334 900 złotych brutto.

Tutaj kierowca może skorzystać z mocy 258 koni mechanicznych i poczuć przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwające 6,6 sekundy. Prędkość maksymalna jest ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

Mercedes CLE Cabriolet
Mercedes CLE Cabriolet

Gdy 200 KM to za mało

Aktualnie na szczycie oferty silnikowej widnieje Mercedes CLE 450 4MATIC Cabriolet. To jedyny wariant, pod którego maską pracuje więcej niż 4 cylindry.

Do uszu dobiega przyjemny dźwięk rzędowej jednostki 6-cylindrowej o pojemności 3.0 litrów. Na wszystkie cztery koła trafia moc 381 koni mechanicznych i moment obrotowy 500 niutonometrów.

Mercedes CLE Cabriolet
Operacja otwierania dachu trwa około 20 sekund. Klient może wybrać jeden z trzech kolorów wykończenia

9-stopniowa przekładnia 9G-TRONIC pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 4,7 sekundy i osiągnięcie prędkości 250 km/h. Jest to miękka hybryda, więc producent deklaruje średnie zużycie na poziomie nawet 6,6 litra na 100 kilometrów.

Za topową aktualnie odmianę CLE Cabriolet musisz zapłacić co najmniej 408 400 złotych brutto. Na polskiej stronie producenta dostępny jest już konfigurator, więc śmiało możesz zbudować wymarzony egzemplarz online.

Jednym z konkurencyjnych modeli na rynku jest BMW Serii 4 Convertible, które niedawno przeszło facelifting. Auto z Bawarii dostępne jest w nieco bardziej atrakcyjnej cenie niż Mercedes.

Źródło: Mercedes-Benz, motofilm.pl