Włosi przyzwyczajeni do sukcesu. Lamborghini z rekordem w 2023 roku

Wielu producentów samochodów zdążyło się już pochwalić swoimi wynikami za 2023 rok. Do tej grupy dołącza teraz również Lamborghini, które jeszcze nigdy w historii nie odniosło tak dużego sukcesu.

Włoska marka produkująca samochody sportowe dotarła do jeszcze większej liczby klientów niż do tej pory. Rok, w którym obchodzono 60-lecie założenia Automobili Lamborghini okazał się być rekordowym.

W roku 2023 oferta tej marki składała się z trzech modeli: Huracan, Urus oraz Revuelto. Ten ostatni nie trafił jeszcze do klientów, ale dostarczono ostatnie 12 egzemplarzy modelu Aventador.

Lamborghini Aventador S
Lamborghini Aventador S

Łącznie udało się zadowolić 63 klientów modelami z silnikiem V12, z czego aż 51 sztuk to wyjątkowe modele takie jak chociażby Countach LPI 800-4. Na szczęście, nie są to ostatnie 12-cylindrowce, które wyjadą z Sant’Agata Bolognese.

Rekordowy wynik Lamborghini w 2023 roku

Marce Lamborghini po raz pierwszy w historii udało się wydać klientom ponad 10 000 samochodów w ciągu roku. Dokładnie było to 10 112 egzemplarzy i chyba nie będzie dla nikogo zaskoczeniem który z modeli był najczęściej kupowany

Hitem sprzedażowym stał się oczywiście Urus, który dostępny jest teraz w dwóch wariantach: S oraz Performante. 4.0 litrowy silnik V8 oferuje moc 666 koni mechanicznych.

Lamborghini wyniki 2023
Lamborghini wyniki sprzedaży 2023

Klienci odebrali w 2023 roku 6 087 egzemplarzy tego sportowego SUV-a. Istnieje spora szansa, że w obecnym roku wynik ten będzie jeszcze lepszy, a to za sprawą planowanego wprowadzenia wersji plug-in hybrid.

Na drugim miejscu uplasował się Huracan, którego następca zostanie zaprezentowany już w ciągu najbliższych miesięcy. Nowe egzemplarze „Baby-Lambo” znalazły się na podjazdach u 3 962 osób.

Włosi nie wyrabiają się już również z przyjmowaniem zamówień na hybrydowe Revuelto. Model ten zadebiutował pod koniec marca 2023 roku, a obecnie kolejka jest tak długa, że niektórzy poczekają na swój egzemplarz nawet do końcówki 2026 roku.

Lamborghini Revuelto
Lamborghini Revuelto

Dla przypomnienia dodam, że następca Aventadora posiada wolnossący silnik V12 o pojemności 6.5 litra. Wspólnie z trzema jednostkami elektrycznymi oferuje on moc 1015 koni mechanicznych.

Najwięcej aut dostarczono na terenie Stanów Zjednoczonych, bo równe 3 000 egzemplarzy. Drugie miejsce zajmują Niemcy z wynikiem 961 samochodów, a na trzeciej pozycji uplasowały się Chiny, gdzie wydano 845 nowych Lamborghini.

Źródło: Lamborghini, motofilm.pl