Więcej Volkswagenów w wersji Special Edition. Polacy sporo zaoszczędzą

W jaki sposób producenci mogą najlepiej zachęcić klientów do zakupu swoich samochodów? Jedną z najbardziej pewnych opcji jest promocja i znaczna obniżka cen. Na taki zabieg zdecydował się właśnie Volkswagen.

Na polskim rynku pojawiła się opcja zakupu większej liczby modeli w nowej wersji wyposażenia. Mowa tutaj o wariancie Special Edition, który zadebiutował już w ofercie T-Crossa czy Tiguana.

Już teraz wyposażenie na poziomie Special Edition zostało wprowadzone do kolejnych wozów z oferty Volkswagena. Wśród nich znajdziesz Polo, T-Roca, Taigo, Tourana oraz elektryczne ID.3, ID.4, ID.5 oraz ID.7.

Volkswagen ID.7
Volkswagen ID.7

Jeśli chodzi o auta z napędem spalinowym, bazą dla nowej wersji wyposażenia jest poziom Life. Wyjątkiem jest Touran, w którym za podstawę wybrano opcję Comfortline.

W przypadku czterech elektrycznych modeli, opcję Special Edition oparto na najtańszej, bazowej odmianie. Jedynym autem z rodziny ID, który nie otrzyma tego wariantu jest ID.Buzz.

O co chodzi z tym Special Edition?

Cały „bajer” polega na tym, że wybierając wspomnianą wyżej wersję wyposażenia, klient otrzymuje pakiet opcji w znacznie niższej cenie. W niektórych przypadkach można otrzymać pakiet warty ponad 36 000 złotych.

Najniższa dopłata za nową wersję wyposażenia dotyczy modelu Polo. Tutaj musimy wydać tylko o 100 złotych więcej niż w przypadku Polo Life, a w zamian otrzymujemy dodatków o łącznej wartości 2 400 złotych.

2023 Volkswagen T-Cross R-Line
2023 Volkswagen T-Cross R-Line

Kompaktowy Volkswagen zostaje wtedy doposażony w przyciemnione tylne szyby oraz system Rear Assist z kamerą cofania. Dostajemy to za dopłatą tylko 100 złotych brutto.

W przypadku droższych modeli spalinowych, takich jak T-Cross, T-Roc, Taigo czy Tiguan klient musi wydać na wersję Special Edition 800 złotych więcej niż na odmianę Life.

W zamian jednak otrzymujesz wyposażenie o wartości ponad 8 000 złotych. Rekordzistą jest Tiguan, gdzie za 800 złotych auto dostaje dodatki warte aż 22 380 złotych.

Volkswagen Taigo Style 1.5 TSI DSG
Volkswagen Taigo Style 1.5 TSI DSG

Nieco więcej, bo od 4 600 do 9 200 złotych wynosi dopłata do omawianej wersji w autach elektrycznych. Klient dostaje w zamian wyposażenie warte od 26 200 do 36 530 złotych.

Pełna lista zmian i aktualnych cen jest oczywiście dostępna na oficjalnej stronie Volkswagena. Auta można zamawiać już teraz, jednak nie ma informacji dotyczącej planowanych pierwszych dostaw.

Źródło: Volkswagen Polska, motofilm.pl