Revuelto z systemem Telemetry X. Lamborghini zachęca do wyjazdu na tor

Następca Lamborghini Aventadora, czyli model noszący nazwę Revuelto, miał swoją premierę w marcu 2023 roku. Klienci rzucili się na niego jak na ciepłe bułeczki i bardzo szybko utworzyła się gigantyczna kolejka.

Jest to pierwsza hybryda typu plug-in w ofercie z Sant’Agata Bolognese. Pomimo bycia bardziej „eko”, w komorze silnika nadal znajdziesz potężny silnik V12.

Wolnossąca jednostka ma pojemność 6.5 litra i sama z siebie generuje moc 825 koni mechanicznych. Wspomagają ją aż trzy silniki elektryczne, dzięki czemu kierowca ma do dyspozycji łącznie 1015 koni mechanicznych.

Lamborghini Revuelto
Lamborghini Revuelto

Lamborghini Revuelto potrafi przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 2,5 sekundy, a od 0 do 200 km/h w mniej niż 7 sekund. Prędkość maksymalną ograniczono elektronicznie do 350 km/h.

Są to naprawdę imponujące osiągi na prostej drodze, ale włoski supersamochód potrafi również bardzo sprawnie skręcać. Inżynierowie postarali się, aby prowadzenie było na jak najwyższym poziomie.

Na pokładzie znajdziesz między innymi układ skrętnych kół na tylnej osi i zaawansowaną aerodynamikę. Jak jednak wiemy, nie wszyscy właściciele flagowych Lamborghini wybierają się nimi na tor.

Lamborghini Revuelto Telemetry X
Lamborghini Revuelto Telemetry X

Najczęściej możemy ich spotkać w centrach miast, pod luksusowymi hotelami czy restauracjami. Włosi mają jednak nadzieję, że to się zmieni i właśnie zaprezentowali ciekawe rozwiązanie.

Telemetry X na pokładzie Revuelto

Na targach elektroniki CES w Las Vegas pokazano system Telemetry X. Jest to nic innego jak oprogramowanie monitorujące nie tylko zachowanie samochodu, ale również kierowcy.

Aplikacja zainstalowana na smartfonie rejestruje okrążenia wykonane na torze wyścigowym i prezentuje dane w bardzo przystępny sposób. Przy okazji może oczywiście utworzyć nagranie wideo z przejazdu.

Lamborghini Revuelto Telemetry X
Lamborghini Revuelto Telemetry X

Dodatkowo, dzięki łączności 5G kierowca może skorzystać z funkcji kontaktu na żywo ze swoim „trenerem”. Specjalista przeanalizuje zachowanie w zakręcie i podpowie co należy poprawić.

Aplikacja łączy się również ze smartwatchem, dzięki czemu rejestrowane są również dane dotyczące zdrowia kierowcy. Można zobaczyć jak zmienia się jego tętno czy częstotliwość oddechów.

Asystent głosowy zainstalowany w aucie podpowie Ci po każdym okrążeniu czy zrobiłeś progres i w którym sektorze byłeś szybszy lub wolniejszy. Wygląda to naprawdę bardzo ciekawie.

Lamborghini Telemetry X
Lamborghini Telemetry X

Lamborghini ma nadzieję, że dzięki temu zachęci większą liczbę swoich klientów do sprawdzania aut w takich warunkach. Nie podano jeszcze informacji na temat dostępności aplikacji oraz kompatybilności z oferowanymi modelami.

Źródło: Lamborghini, motofilm.pl