Złodzieje upatrzyli sobie Porsche 718 Boxster. Nie potrafili nim odjechać

Obecność w samochodzie manualnej skrzyni biegów raczej nie wywołuje strachu u zdecydowanej większości mieszkańców Europy. W innych częściach świata może być nieco inaczej.

W Stanach Zjednoczonych nadal można spotkać osoby, które po prostu nie potrafią obsługiwać samochodu z takim rodzajem przekładni. Nauczyli się jeździć pojazdem wyposażonym w automatyczną skrzynię i na tym ich edukacja się zakończyła.

Jak się okazuje, w niektórych przypadkach może mieć to pozytywne znaczenie. W sieci pojawiło się nagranie z Waszyngtonu, prosto z wideorejestratora zamontowanego w Porsche 718 Boxster.

Porsche 718 Boxster
Porsche 718 Boxster

Możesz na nim zobaczyć próbę przejęcia samochodu przez bandytów. Uzbrojeni mężczyźni upatrzyli sobie atrakcyjne, szare Porsche, w którym akurat siedział właściciel.

W pewnym momencie z czerwonego Nissana X-Trail wysiadło kilku przestępców, którzy zaczęli grozić mężczyźnie z niemieckiego sportowego auta. Wyrwali mu kluczyki i postanowili po prostu odjechać.

Jak tym ruszyć?!

Bandzior, który wsiadł za kółko Boxstera musiał być bardzo zdziwiony gdy zauważył dźwignię do ręcznej zmiany biegów. Najzwyczajniej w świecie nie miał pojęcia jak się to obsługuje.

Porsche 911 ST Manual
718 Boxster nie jest jedynym modelem Porsche, w którym dostępna jest manualna skrzynia biegów

Podjął kilka prób ruszenia do przodu, ale skończyły się one zdławieniem silnika. Ten niezręczny moment spowodował, że złodzieje podjęli decyzję o porzuceniu Porsche i ucieczce swoim Nissanem.

Oczywiście nie ujdzie im to na sucho. Policjanci wszczęli postępowanie i będą prowadzili poszukiwania tych przestępców. Pozostaje mieć nadzieję, że szybko zostaną schwytani i nikomu już nie zrobią krzywdy.

Porsche 718 Boxster z manualem to świetna okazja

W polskich salonach Porsche, model 718 Boxster dostępny jest od kwoty 297 000 złotych. Tańszy od niego jest jedynie 718 Cayman, za którego trzeba zapłacić 287 000 złotych.

Porsche 718 Boxster
Auto ma naprawdę dynamiczną sylwetkę

Bazowa wersja napędzana jest 4-cylindrowym bokserem o pojemności 2.0 litrów. Na tylne koła trafia moc 300 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 380 niutonometrów.

Egzemplarz z manualną przekładnią 6-stopniową przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,1 sekundy. Dwusprzęgłowa skrzynia PDK o 7 przełożeniach wymaga dopłaty 14 539 złotych. Sprawia ona, że sprint do 100 km/h skraca się do 4,9 sekundy.