Turecka policja zazna mocy i luksusu. 23 auta przejęte od szefa gangu

Policja najczęściej wyposaża swoją flotę w dość zwyczajne modele samochodów. Od czasu do czasu urozmaicana jest ona nieco mocniejszymi autami, przy pomocy których funkcjonariusze są w stanie ścigać piratów drogowych.

Jest na świecie oczywiście kilka wyjątków, takich jak chociażby policja w Dubaju. Tam można na ulicach spotkać naprawdę egzotyczne radiowozy pod postacią Ferrari czy Lamborghini.

W niektórych przypadkach, w wyniku działań operacyjnych w ręce policjantów wpadają unikatowe auta. Taka sytuacja miała niedawno miejsce na terenie Turcji.

Policja schwytała lidera gangu i przejęła jego samochody

Funkcjonariusze rozpracowali tam lidera wielkiego gangu motocyklowego. Na czele Comanchero Motorcycle Club, działającego głównie na terenie Australii, stał Hakan Ayik pochodzenia turecko-australijskiego.

Zajmował się on handlem narkotykami, na czym udało mu się zebrać fortunę wartą około miliarda dolarów. W listopadzie 2023 roku doszło do jego zatrzymania, razem z 36 jego współpracownikami.

Policjanci zarekwirowali 23 samochody należące do Hakana. Wśród nich znalazły się między innymi: Bentley Continental GT, Porsche Taycan, Ferrari 488 GTB, Volkswagen Golf R czy Audi RS6 C7.

Sąd zadecydował, że przejęte pojazdy trafią w ręce tureckiej policji. Auta zostały już przystosowane do pełnienia służby, zyskały specjalne oklejenie oraz oświetlenie ostrzegawcze.

Turecka policja
Turecka policja

Szacuje się, że łączna wartość samochodów, które pojawiły się w policji to około 14 000 000 złotych. Mam nadzieję, że funkcjonariusze zrobią z nich dobry pożytek.

Całkiem niedawno, w podobnych okolicznościach, egzotyczne auto trafiło w szeregi czeskiej drogówki. Nasi sąsiedzi patrolują autostrady za kierownicą Ferrari 458 Italia.

Źródło: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Turcji, motofilm.pl