Tesla Cybertruck utknęła na śniegu. Wyciągał ją spalinowy Ford

Elon Musk w końcu ucieszył fanów marki Tesla i zaprezentował produkcyjną wersję modelu Cybertruck. Oficjalne wydarzenie połączone z przekazaniem kluczyków pierwszym klientom odbyło się pod koniec listopada 2023 roku.

CEO tej amerykańskiej firmy prezentował wszystkie możliwości elektrycznego pickupa. Nie da się ukryć, że Tesla Cybertruck potrafi zaimponować w wielu kwestiach.

Najmocniejszy wariant Cyberbeast oferuje moc 857 koni mechanicznych i potrafi przyspieszyć od 0 do 96 km/h w 2,6 sekundy. Bez problemu pokonuje w wyścigu dużo mocniejszego GMC Hummera EV.

Tesla Cybertruck wyjeżdża z fabryki na 35-calowych oponach terenowych. Mają one specjalny wzór ścianek bocznych, który pasuje do efektownie wyglądających felg.

Tesla Cybertruck
Opony zaprojektowane specjalnie dla Cybertrucka

Elon Musk obiecuje, że jego samochód świetnie spisuje się w trudnych warunkach i jest bardzo sprawny poza utwardzonymi drogami. Samo pokonywanie przeszkód ma być dziecinnie proste.

Tesla Cyberstuck?

W sieci pojawiło się nagranie, które bardzo szybko obiegło media motoryzacyjne. Wiele osób śmieje się z Tesli Cybertruck, która utknęła na zaśnieżonym wzniesieniu.

Elektryczny pickup ma na pace choinkę i próbuje wydostać się z powrotem na jezdnię. Niestety, nie jest w stanie samodzielnie podjechać pod górkę.

2024 Tesla Cybertruck
2024 Tesla Cybertruck

W końcu z pomocą przychodzi kierowca spalinowego Forda F-150, który wyciąga Teslę linką holowniczą. Dla wielu to ewidentny znak, że spalinówka okazała się lepsza od elektryka.

Należy jednak spojrzeć na to nieco szerzej. Po pierwsze, na przednich drzwiach Tesli widać napis RC. Jest to skrót od Release Candidate i oznaczane tak są przedprodukcyjne egzemplarze tego producenta.

Istnieje więc szansa, że auto nie posiada jeszcze wszystkich systemów, które dostępne będą w autach przeznaczonych dla klientów. Doskonale wiadomo, że elektronika potrafi sporo pomóc podczas jazdy w terenie.

Tesla Cybertruck
Po nowym roku na drogach pojawi się ich mnóstwo

Drugą kwestią są koła zamontowane na aucie. Mamy tu do czynienia z wielosezonowymi oponami, a nie ze standardowym ogumieniem terenowym. Kierowca powinien wziąć to pod uwagę zapuszczając się na taką nawierzchnię.

Cybertruck dostępny w trzech wariantach

W ofercie na rynku USA finalnie znajdą się trzy warianty Cybertrucka. Najtańszy z nich, z napędem na tylne koła, ma kosztować niecałe 50 000 dolarów, ale będzie dostępny dopiero w 2025 roku.

Standardowa wersja AWD o mocy okoł 600 koni mechanicznych i z zasięgiem 550 kilometrów to wydatek 68 890 dolarów. Na szczycie oferty znajduje się wspomniany wyżej Cyberbeast kosztujący 96 390 dolarów.

Póki co nie ma żadnych oficjalnych informacji na temat dostępności Cybertrucka w Europie. Mogą być z tym jednak pewne problemy natury prawnej.

Źródło: YouTube/AutoK, motofilm.pl