Renault Clio R.S. w wersji kombi? Właśnie trafiło na sprzedaż

Nowe Renault Clio, czyli jego piąta generacja, miało swoją premierę w 2019 roku, a w kwietniu 2023 roku pojawił się facelifting. Niestety, nie uświadczysz już w ofercie sportowej jego wersji, czyli R.S..

Aktualnie najmocniejszą dostępną odmianą jest hybryda E-Tech z benzynowym silnikiem 1.6. Kierowca ma do dyspozycji moc 143 koni mechanicznych i 148 niutonometrów momentu obrotowego.

Renault Clio R.S. czwartej generacji również wyposażone było w 4-cylindrowy motor o takiej samej pojemności. Tam jednak na przednią oś trafiała dużo wyższa moc 200 lub 220 koni mechanicznych.

Renault Clio R.S.
Renault Clio R.S.

Clio IV oferowane było jako 5-drzwiowy hatchback oraz kombi, jednak sportowy wariant R.S. można było kupić jedynie w tym pierwszym wydaniu. No i w sumie nie ma w tym nic dziwnego.

Zbudował Renault Clio R.S. w wersji kombi

Jak się jednak okazuje, komuś bardzo brakowało nieco bardziej praktycznego Clio R.S.. Jeden z użytkowników z Holandii postanowił zmodyfikować swoje kombi.

Na aucie zawitał pełny pakiet stylistyczny z „RS-ki”. Mam tu na myśli zderzaki, elektrycznie składane lusterka, reflektory LED z wersji po liftingu oraz 18-calowe felgi.

Renault Clio R.S. kombi
Renault Clio R.S. kombi

We wnętrzu pojawiły się kubełkowe fotele z podgrzewaniem, sportowa kierownica, a nawet nowy system multimedialny RLink z obsługą opcji R.S. Monitor. Najważniejsze jednak wydarzyło się pod maską.

Renault Clio w wersji kombi wyjechało z salonu jako bardzo oszczędny wariant z silnikiem Diesla 1.5 dCi. Został on jednak usunięty, a w jego miejscu zawitał benzynowy motor 1.6 wraz z przekładnią automatyczną EDC.

Renault Clio R.S. kombi
Benzynowe 1.6 pod maską

Nie wiadomo jednak, czy na przednie koła trafia tylko 200 koni mechanicznych i 240 niutonometrów. Właściciel dokonał pewnych modyfikacji montując nowy intercooler i dolot.

Auto jest na sprzedaż w atrakcyjnej cenie

O jeszcze lepsze prowadzenie dba natomiast zestaw zawieszenia gwintowanego KW V3, dzięki któremu bez problemu można szybko pokonywać kolejne zakręty. Wszystko zostało tu zmodyfikowane z głową.

Tak unikatowe Renault Clio R.S. Kombi trafiło właśnie na sprzedaż. Właściciel życzy sobie za to auto 19 000 euro, czyli niecałe 83 000 złotych. To dość okazyjna cena.

Renault Clio R.S. kombi
Do wnętrza zawitały między innymi skórzane kubełki i czerwone pasy bezpieczeństwa

W cenie dostajesz nawet drugi komplet 18-calowych felg z oponami Michelin Pilot Sport 4S. Jestem przekonany, że dość szybko znajdzie się chętny na tak wyjątkowe auto.

Źródło: Facebook Marketplace, motofilm.pl