Nie będzie drugiego takiego Lamborghini Revuelto. Jego malowanie trwało 435 godzin

W 2023 roku przypada 60-ta rocznica powstania marki Automobili Lamborghini. Włosi postanowili to upamiętnić pokazując unikatowe Revuelto na wystawie Art Basel Miami Beach.

Wystawiono tam wyjątkowy egzemplarz najnowszego modelu z Sant’Agata Bolognese. Nie jest to byle jaka sztuka Lamborghini Revuelto. Wyróżnia się ona przede wszystkim malowaniem.

Lamborghini Revuelto Opera Unica
Lamborghini Revuelto Opera Unica

Auto zyskało nazwę Opera Unica i jest to jedyny taki egzemplarz na świecie. Wizja Centro Stile została stworzona pod okiem ekspertów z zespołu Lamborghini Ad Personam.

Fiolet połączony z czernią bardzo pasuje do Lamborghini Revuelto

Na karoserii zauważysz płynne przejście kolorów z odcienia Viola Pasifae do Nero Helene. Oprócz tego, pojawiły się akcenty wymalowane ręcznie ciepłymi barwami.

Lamborghini Revuelto Opera Unica
Dumni przedstawiciele Lamborghini ze Stephanem Winkelmannem na czele

Włosi podkreślają, że proces ten pochłonął 76 godzin na testowanie, oraz 435 godzin na samo wykonanie. Efekt finalny robi naprawdę duże wrażenie i zdecydowanie może się podobać.

Na masce pojawiło się logo „60” z rogami symbolizującymi byka, a po bokach widzimy dynamiczne kształty mogące kojarzyć się z płomieniami. Całość uzupełniają czarne felgi.

Lamborghini Revuelto Opera Unica
Lamborghini Revuelto Opera Unica

To oczywiście nie wszystko, gdyż Lamborghini Revuelto Opera Unica otrzymało również unikatowe wnętrze. Na jego wykończenie przeznaczono aż 220 godzin pracy.

Na boczkach drzwi oraz na fotelach znalazło się miejsce dla różnokolorowych wzorów w kształcie liczby 60. Oprócz tego mamy tutaj czarną i fioletową skórę oraz karbon w wykończeniu matowym.

Lamborghini Revuelto Opera Unica
Lamborghini nie pochwaliło się zdjęciami wnętrza, więc trzeba zaglądać przez szybę
Lamborghini Revuelto Opera Unica
O, a tu widać kawałek wykończenia drzwi

Samochód ten ma być symbolem „60 lat artyzmu w ruchu„. Warto pamiętać, że Revuelto jest najmocniejszym modelem w historii Lamborghini. Następca Aventadora oferuje naprawdę spory potencjał.

Są trzy silniki elektryczne, ale nie zabrakło wolnossącego V12

Wolnossący silnik V12 o pojemności 6.5 litra pracuje w układzie hybrydowym. Wspomagają go aż trzy silniki elektryczne o mocy 150 koni mechanicznych każdy.

Na wszystkie cztery koła trafia systemowa moc 1015 koni mechanicznych i moment obrotowy wynoszący 725 niutonometrów. Czas przyspieszenia od 0 do 100 km/h to 2,5 sekundy, a prędkość maksymalna przekracza 350 km/h.

Lamborghini Revuelto Opera Unica
Podnoszone drzwi to znak rozpoznawczy Lamborghini

Włosi zebrali już naprawdę dużo zamówień na Lamborghini Revuelto. Niektórzy z klientów będą musieli poczekać na odbiór swojego egzemplarza nawet 3 lata.

Nie podano informacji, czy zaprezentowany w Miami samochód trafi na sprzedaż. Wydaje się mi jednak, że znajdzie on spokojne miejsce w muzeum w Sant’Agata Bolognese.

Źródło: Lamborghini, motofilm.pl